İstanbul Havalimanı’nda Haktankaçmaz Dönemi
Gündem 71 Editörü • 14 Aralık 2020 22:14
İstanbul Havalimanı’nda Haktankaçmaz Dönemi

Önceki Kırıkkale Valisi Mehmet İlker Haktankaçmaz İstanbul Havalimanı Mülki İdare Amirliği’ne getirildi.

İçişleri Bakanlığı, İstanbul Havalimanı Mülki İdare Amirliği’ne Mehmet İlker Haktankaçmaz getirildi.

Konu ile ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Haktankaçmaz; “İçişleri Bakanımızın kararı, Sn. Cumhurbaşkanımızın uygun görmesi üzerine görevlendirildiğim İstanbul Havalimanı Mülki İdare Amirliği’ne bugün itibariyle başladım. Tebrik eden tüm dostlara teşekkür eder, dualarınızı beklerim.” ifadelerine yer verdi.

MEHMET İLKER HAKTANKAÇMAZ KİMDİR?

İstanbul Havalimanı Mülki İdare Amirliğine atanan Haktankaçmaz, 1973’te Şanlıurfa’da doğdu, ilk, orta ve lise eğitimini burada tamamladı.

Hacettepe Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun olan Haktankaçmaz, göreve ilk 1996’da Kahramanmaraş Valiliğinde kaymakam adayı olarak başladı ve sırasıyla Mersin Çamlıyayla Kaymakamı, Tunceli Ovacık Kaymakamı, Sivas Vali Yardımcısı, Çankırı Eldivan Kaymakamı olarak görev yaptı.

Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü’nde şube müdürü, daire başkanı, Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Dairesi Başkanı olarak görev üstlenen Haktankaçmaz, 2016’da Kırıkkale Valiliği görevine atandı. Bu görevi yaklaşık 2,5 yıl sürdüren Haktankaçmaz, daha sonra vali-mülkiye müfettişi görevinde bulundu.

Haktankaçmaz, yeni görevinde İstanbul Havalimanı’nın işleyişi, güvenliği ve koordinasyonundan sorumlu olacak.

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!