İyi Parti Keskin Eski İlçe Başkanı Beraberindekilerle Birlikte Ak Parti’ye Geçti
Gündem 71 Editörü • 11 Mayıs 2019 02:03
İyi Parti Keskin Eski İlçe Başkanı Beraberindekilerle Birlikte Ak Parti’ye Geçti

İYİ Parti Keskin eski kurucu ilçe başkanı Lütfi Pekince ve beraberindeki kişiler ile birlikte, AK Parti’ye geçti.

Kırıkkale haber merkezine gelen bilgiye göre, Ak Parti Keskin İlçe Başkanlığında Ak Parti’ye katılanlar için bir tören düzenlenerek İl Başkanı Nuh Dağdelen tarafından rozet takıldı.

Törende basın mensuplarına açıklama yapan Ak Parti Kırıkkale İl Başkanı Nuh Dağdelen; “Bugün Lütfü başkan ekibiyle ve arkadaşlarıyla birlikte Ak Parti’ye geldiler sağ olsunlar. Sadece buradaki arkadaşlarımız değil, buraya gelemeyen birçok kıymetli arkadaşımız da bizimle birlikte siyaset yapacaklarını ifade ettiler. Bu da bizi çok gururlandırdı ve mutlu etti. Kırıkkale vatanına milletine bayrağına bağlı milleti için bir an olsun gözünü kırpmadığı canını verecek vatan evlatlarından oluşan bir şehirdir. Geçen hafta daha 10 gün olmadı Balışeyh ilçemizden bir kardeşimiz şehit oldu defnettik. Bugün yine çok acı bir haber aldık, bir kardeşimiz daha şehit oldu. Dolayısıyla hepimiz ülkemiz için, milletimiz için bir an olsun gözümüzü kırpmayız şehit olmak için. Allah hepimize şehitlik nasip eylesin. Başkanımızın hassasiyeti ülkemizin içinde bulunmuş olduğu şartlar, terör sorunu ve Kırıkkale’nin her insanı vatan evladı vatanseverdir, milletseverdir. Bu hassasiyetle birlikte Ak Parti şemsiyesi altına gelip siyaseti birlikte yapma noktasında yanımıza gelmiş olması bize büyük bir güç kattı, büyük bir moral verdi. Bizde başkanımıza, ekibine, arkadaşlarına çok teşekkür ediyorum. İnşallah ekibimizle birlikte Keskin’deki tüm arkadaşlarımızla tüm fertlerimizle birlikte önümüzdeki dönem içerisinde İnşallah Keskinli hemşehrilerimize layık olacak hizmetleri yerine getireceğiz. Biliyorsunuz seçime itiraz etmiştik, Türkiye’de 3 ilçede seçim iptal oldu dolayısıyla 2 Haziran’da yapılacak seçimde biz Keskinde olarak Ak Parti Belediye Başkanı devam edecek ve güçlü bir şekilde hizmet edeceğiz. Keskinli hemşehrilerimize desteklerinden dolayı, muhabbetlerinden dolayı bizi bağırlarına bastıklarından dolayı çok teşekkür ederim. Başkanımıza ve tüm ekibe de hoş geldiniz diyor hayırlı olsun diyorum.” dedi.

Pekince ise yaptığı açıklamada; “İYİ Parti kurucu ilçe başkanı olarak, Keskin’de bir buçuk seneye yakın ilçe başkanlığı yaptım. Partiyi belirli bir seviyeye getirdim. Partideki hıyanetleri, oluşumları göz önüne alarak İYİ Parti’den ayrılma ihtiyacı duydum. Ülkemizin şu anki durumunu göz önüne alarak ilçemizde, ilimizde şehitlerin olmasından dolayı 10 – 15 gün önce bir şehidimiz, bugün bir şehidimiz bunları göz önüne alarak sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a destek vermek için Ak Parti’ye geçtim ve burada hizmetimize devam edeceğiz. Buradaki 2 Haziran seçimlerinde belediye başkan adayımız Dede Yıldırım’ın etrafında kenetlenip ilçemizde belediye başkanlığını Allah’ın izni ile büyük bir oy farkı ile kazanmayı hedefliyoruz. Memleketimize hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Gündem 71 Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!