İYİ Parti Kırıkkale İl Başkan Adayı Yavuz Kuzucu’ya İl ve İlçe Başkanlarından Tam Destek
Gündem 71 Editörü • 17 Aralık 2022 19:52
İYİ Parti Kırıkkale İl Başkan Adayı Yavuz Kuzucu’ya İl ve İlçe Başkanlarından Tam Destek

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Kırıkkale’deki ilk yol arkadaşlarından olan bir önceki dönem Merkez İlçe Başkanı Av. Yavuz Kuzucu’ya il, ilçe ve belde başkanlarından tam destek geldi.

İl, ilçe ve belde başkanları ‘Kuzucu’ ile her şeyin daha güzel olacağını söylediler.

İYİ Parti eski Merkez İlçe Başkanı Av. Yavuz Kuzucu, İYİ Parti İl Başkanlığına aday olduğunu güçlü bir tablo ile duyurdu. Kuzucu’nun aday olmasının ardından 7 ilçe başkanı ve 2 belde başkanı tam destek verdiklerini açıkladılar.

İLÇE BAŞKANLARI KUZUCU İÇİN BİR ARAYA GELDİ

Kuzucu için düzenlenen sabah kahvaltısına İYİ Parti İl Başkanı Bülent Şükrü Altınışık’ın yanı sıra İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Arap Osman Baran, Çelebi İlçe Başkanı Dursun Avşaroğlu, Karakeçili İlçe Başkanı Hacı Yüksel, Bahşılı İlçe Başkanı Hidayet Özbek, Balışeyh İlçe Başkanı Murat Ergül, Sulakyurt İlçe Başkanı Turgay Hancı, Delice İlçe Başkanı Talip Karapolat, Yahşihan İlçe Başkanı Ahmet Ergin. Çerikli Belde Başkanı Fırat Kılınçkaya ve Hacılar Belde Başkanı Naim Tuncel katıldı.

KONGRE ÖNCESİ BİRLİK VE BERABERLİK MESAJLARI VERİLDİ

İlçe ve belde başkanları İl Başkan Adaylarının Av. Yavuz Kuzucu olduğunu belirterek 24 Aralık 2022 tarihinde Cumartesi günü Gök Düğün Salonu’nda yapılacak olan İYİ Parti İl Kongresinde destek vereceklerinin sözünü verdiler. Başkan Adayı Kuzucu ise birlik ve beraberlik mesajı vererek, kazananın İYİ Parti olacağını söyledi.

ZOR GÜNLERDEN GEÇEREK BUGÜNLERE GELDİK

İYİ Parti’nin kurulduğu günden bugüne kadar hiçbir menfaat gözetmeksizin partisinin başarılı olması için hep birlikte gayret gösterdiklerini belirten Kuzucu “Hep beraber çok zor günler geçirdik. Bu zorlukların üstesinden de beraber geldik. Bugün çok şükür iyi noktalara geldik. Buda gösteriyor ki partimiz 2023 yılında yapılacak olan genel seçimlerde iktidara gelecektir. İlçe ve belde başkanlarımızın bugüne kadar ortaya koydukları destek, samimiyet ve cesaretleri için bir kez daha teşekkür ediyorum. Rabbim birliğimizi daim kılsın inşallah” diye konuştu.

İL KONGRESİNDE 3 ADAY YARIŞACAK

İYİ Parti İl Başkanı Bülent Şükrü Altınışık ise kongrede 3 adayın İl Başkanlığına aday olduğunu söyleyerek, “Üç adayda partilimiz ve arkadaşımız. Üç adayımıza da hayırlı olsun diyoruz. Bu kongremiz sonunda seçilecek olan il başkanımız ve ilçe başkanlarımız partimize iki tane seçim yaşatacak. Biri Genel Seçim diğeri ise yerel seçimdir. Onun için burada duygusallığı bir kenara bırakacağız, emeğe saygı duyacağız.

Siyasette de, ticarette de, aile hayatında da hiyerarşiler vardır. Bunlara uyacaksınız. Hiyerarşilere dikkat etmek lazım. Yani aile reisi babadır, daha sonra anne gelir. Bu aile terbiyesi böyle gider. Bu konu siyaside de vardır. Siyasette belde başkanlarımız ilçe başkanlarına bağlıdır, ilçe başkanlarımız il başkanlarına bağlıdır. İl Başkanlarımız da Genel Merkeze bağlıdır. Bu düzen böyle gider.

GENEL MERKEZİN KARARI ‘KUZUCU’ OLDU

İYİ Parti Genel Merkezinin kendilerine tavsiyeleri olduğunu söyleyen Altınışık, “Genel merkezimizin birinci tavsiyesi İl Başkanlığı kongresine tek aday olarak gidilmelidir. İkinci tavsiyeleri ise YavuzKuzucu’nun ismi bana bildirildi. Yavuz Kuzucu ile her şeyin daha iyi olacağı bize Genel Merkez tarafından söylendi. Bende bunu arkadaşlarıma söyledim. Fakat, buna rağmen diğer arkadaşlarımda aday olacağını bana söylediler bende ‘hayırlı olsun’ dedim” diye konuştu.

İl Başkanı Altınışık son olarak 24 Aralık’ta düğün havasında bir kongre yapacaklarını söyleyerek, tüm Kırıkkale halkını kongrelerine davet etti.

yavuz-kuzucu-il-ilce-baskanlari-tam-destek-2 İYİ Parti Kırıkkale İl Başkan Adayı Yavuz Kuzucu'ya İl ve İlçe Başkanlarından Tam Destek
yavuz-kuzucu-il-ilce-baskanlari-tam-destek-3 İYİ Parti Kırıkkale İl Başkan Adayı Yavuz Kuzucu'ya İl ve İlçe Başkanlarından Tam Destek

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!