Jandarmadan 2 Başarılı Operasyon
Gündem 71 Editörü • 12 Mayıs 2020 19:15
Jandarmadan 2 Başarılı Operasyon

Kırıkkale İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından düzenlenen 2 farklı operasyonda uyuşturucu madde ve tarihi eserler ele geçirildi.

Kırıkkale İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda uyuşturucu madde ele geçirildi. Olayla ilgili olarak 3 kişi yakalandı. Alınan bilgiye göre, İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri, bir ihbarı değerlendirerek Ankara ilinden Çorum iline özel bir araçla uyuşturucu madde götürüleceği bilgisine ulaşınca teknik ve fiziki takibe başladı. Ekipler, kent girişindeki bir noktada şüphelileri durdurarak araçta yaptıkları detaylı aramada 5 adet tek içimlik fişek halinde 15 gram eroin, 3 adet suboxone marka hap, 50 adet uyuşturucu ve uyarıcı madde olduğu değerlendirilen muhtelif hap, 2 adet şırınga, uyuşturucu içiminde kullanılan 6 metre uzunluğunda jelatin ele geçirildi. Olayla ilgili olarak gözaltına alınan 3 şüpheli, sorgulamaların ardından adliyeye sevk edildi.

Kırıkkale İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından düzenlenen bir diğer operasyonda ise tarihi eserleri güvenlik güçlerine satmaya çalışan kişiler suçüstü yakalandı. Kırıkkale’de Jandarma ekipleri tarafından tarihi eser kaçakçılarına yönelik düzenlenen operasyonda yakalanan 2 kişi gözaltına alındı. Alınan bilgiye göre, Jandarma ekipleri aldıkları bir duyum üzerine Keskin ilçesinde tarihi eser kaçakçılığına yönelik operasyon başlattı. Şüpheliler ellerinde bulunan 2 adet hac, 5 adet heykel, 4 adet yüzük, 5 adet muhtelif takı ve 14 adet sikkeyi güvenlik güçlerine satmaya çalışırken yakalandı. Olayla ilgili olarak gözaltına alınan 2 kişi sorgulamaların ardından adliyeye sevk edildi.

Anadolu Medya

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!