Kalem
Gündem 71 Editörü • 28 Kasım 2022 22:19
Kalem

Kalem, yazı veya çizim için bir yüzeye, genellikle kağıda mürekkebi uygulamak için kullanılan bir yazı aracıdır. Tarihsel olarak kamış kalemler, tüy kalemler ve daldırma kalemler kullanılmıştır. Modern türler arasında dolma kalemler, roller kalemler, tükenmez kalemler ve keçeli ve keçeli kalemler bulunur. Modern kalemin en yaygın türü tükenmez kalemdir. Birçok tükenmez kalem türü vardır ve bunlar farklı boyut ve renklerde gelir.

Kalem, yazmak veya çizmek için bir yüzeye, genellikle kağıda mürekkep uygulamak için kullanılan küçük bir cihazdır. Bazı bağlamlarda kalemin yerini daktilo ve bilgisayar almış olsa da, günümüzde özellikle ofislerde, okullarda ve kişisel notlar için hala yaygın olarak kullanılmaktadır.

En yaygın kalem türü, kağıdı delmek ve mürekkebin geçmesine izin vermek için sivri uçlu çelikten yapılmış bir yazı aletidir. Modern kalemlerde genellikle kauçuk veya plastik bir tutma bölümü ve serbest akışlı veya pistonla doldurulmuş olabilen bir mürekkep haznesi bulunur. Siz de yeni tasarım özelliğine sahip olan kalemleri incelemek için https://www.guvensanat.com/kalem internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.