Kalıcı Makyaj
Gündem 71 Editörü • 17 Aralık 2022 11:56
Kalıcı Makyaj

Kalıcı makyaj, günlük zamanını koşturmayla geçiren kadınların hayatını kurtaran bir uygulamadır. Uygulamanın cerrahi operasyon yapmadan gerçekleşmesi kadınlar için büyük avantaj sağlamaktadır. Üstelik elde edilen bu avantaj sayesinde daha fazla kadın kalıcı makyaj yaptırmak istemektedir.

Kalıcı makyaj sayesinde kadınlar günün 1-2 saatini ayırdıkları makyaj serüvenlerini unutuyorlar. Çünkü yüzlerinde doğal olarak makyaj ve renklendirme bulunuyorlar. Özellikle çalışan kadınları daha hava aydınlanmadan kalkmaktan kurtarıyor. Makyaj tazeleme ve makyajın akma sorunları artık kadınların hayatlarından çıkıyor. Böylece kendilerine daha fazla zaman ayırabiliyorlar.

Kalıcı Makyaj Nedir?

Kalıcı makyaj nedir, nasıl uygulanır sizlere açıklayalım. Aslında işlem çok basit bir şekilde uygulanmaktadır. Bu makyaj yapılırken tek kullanımlık ince iğnelerle kişinin yüzüne renk pigmentleri ve mineraller gönderilerek deri altında durması sağlanmaktadır. Böylece; göz, kaş ve dudak bölgelerinde makyaj her zaman durmaktadır. Sıcak havada makyajın akması, yemek yedikten sonra dudaktaki rujun kaybolması gibi sorunlar uygulama sayesinde yok olmaktadır.

Kalıcı Makyaj Uygulaması Nasıl Yapılır?

Kalıcı makyaj yorumları için değerlendirme yapıldığında doğru makyaj uzmanını seçenlerin memnun kaldıklarına şahit olmaktayız. Peki, bu kadar rağbet gören ve hemen her kadın tarafından yaptırılmak istenen uygulama hangi aşamalardan oluşuyor?

  • Kalıcı Eyeliner Uygulaması

Makyaj yaparken kadınların olmazsa olmazı eyelinerdır. Çünkü göz yapısını bambaşka bir şekle büründüren eyeliner, gözlerin daha dinç ve genç durmasına yardımcı olmaktadır. Kalıcı makyaj yaptıranların da uygulama sırasında tıpkı bir eyeliner gibi gözlerine vurgu yapılarak istediği şekil verilmektedir.

  • Kalıcı Dudak Makyajı

Makyaj yapılırken dudağa diğer bölgelerde olduğu gibi renk pigmenti doldurulmaz. Çünkü dudak sürekli ıslanır, nemlenir. Dolayısıyla yapılan renk uzun süre dudakta kalmaz. Ancak dudak çevresine yine küçük iğnelerle kontür çekilir. Dudak kontürü sayesinde dudak çizgisi belirginleşir. Eğer isterseniz uygulamadan 3 gün sonra ruj sürebilirsiniz. Ancak doğal bir makyaj isteyenler ruj sürmeye gerek bile duymayacaklardır.

  • Kalıcı Kaş Makyajı

Kalıcı kaş makyajı yapılırken iki farklı uygulama ön plana çıkar. İlki kaş kontürü, ikincisi ise microblading yöntemidir. Kaş kontöründe size istediğiniz kaş şekli sorulur. Bu çerçevede kaş çizimi yapılır. Kaşınızdan farklı bir şekil istediğiniz için boşluklar meydana gelir. Sadece boşluklar doldurularak işlem tamamlanır. Kaş kontürü ne kadar kalıcıdır diye soruyorsanız en az 3, en fazla 5 yıl diyebiliriz. Ancak microblading yönteminde kaş şekli çizilerek ve kesik atıp doldurularak verilir. Microblading kalıcılık süresi ise en az 3, en fazla 8 aydır.

Kalıcı Makyaj Zararları

Kalıcı makyaj zararlı mıdır diye soranlara hem evet, hem de hayır diye cevap verebiliriz. Çünkü uygulamayı yaptırdığınız yer güvenli değilse, kullanılan renklendirici pigmentler kokusuz ya da doğal değilse sizin için zararlı sonuçlar doğurabilir. Aksi halde bir zararı yoktur.

Kalıcı Makyajın Dayanıklılık Süresi

Kalıcı makyaj ne kadar dayanır kişiden kişiye göre değişir. Özellikle esmer kişilerde dayanıklılık süresi daha kısadır.