Kapatıcı Tipleri
Gündem 71 Editörü • 26 Mart 2022 16:32
Kapatıcı Tipleri

Kapatıcılar krem, sıvı veya çubuk şeklinde mevcuttur. Cilt tipinize ve uygulamanıza göre kapatıcı çeşitlerinden birini seçebilirsiniz.

Kapatıcı Çeşitleri

Genel kapsamda kapatıcı çeşitleri aşağıdaki gibi sıralanabilir:

  • Likit concealer; sıvı kapatıcılar çok yönlüdür ve sıklıkla tercih edilir. Sıvı kapatıcılar, normal, karma ve yağlı hemen hemen tüm cilt tipleri için istenen sonuçların elde edilmesine yardımcı olur. Likit kapatıcılar da kullanımı çok daha kolay olduğu için tercih edilmektedir.
  • Sıvı concealer; saten ve ıslak mat bitiş seçeneklerine sahiptir. Sıvı kapatıcı hafif bir üründür. Bu nedenle cildi bloke etmez. Bu nedenle yağlı ve akneye meyilli ciltler için idealdir.
  • Krem concealer; krem kapatıcı türü, karma veya kuru cilt tipleri için idealdir. Kapsama derecesi orta ve tam arasındadır. Krem formüller cilt tonu kusurlarını gizlemede oldukça etkilidir. Krem, cildin doğal görünümünü korurken yara izlerinin gizlenmesine yardımcı olur.
  • Stick concealer; bir diğer kapatıcı çeşidi stick tiptir. Bu çubuk şeklindeki ürün, seçilen ürüne bağlı olarak toz veya saten cilalı olabilir. Kapsama derecesi orta ila tamdır.

Güçlü kapatıcılığa sahip kapatıcı stick, ton dengesizliklerini ve solmayı en iyi şekilde kapatarak parlak ve canlı bir görünüm sağlar. Özellikle stick kapatıcılar kuru ve hassas ciltlerde iyi sonuç verir. https://www.kozmela.com/kapatici-concealer online internet adresinden güvenle ürünlerinizi sipariş edebilirsiniz.