Karton Bardak Makinesi
Gündem 71 Editörü • 23 Şubat 2022 21:38
Karton Bardak Makinesi

Sanayi devrimi ile insanoğlu seri üretime geçmeyi öğrenmiş. Bunun yanında daha az zamanda daha az insan ile daha çok ürün elde etmeyi başarmıştır. Bunlardan biri de karton bardak makinesidir. Türk toplumu dünyada çay içmeyi seven toplumlardan biridir. Genelde çay bardağın kullanış açısından daha maliyetli olduğu için insanlar daha kullanışlı tek kullanımlık olan karton bardakları tercih etmiştir. Karton bardak makinası bu konuda insanların imdadına yetişmiştir. Maliyetinin çok az olduğu karton bardak her anlamda kullanımı oldukça yaygındır. Sadece çay olmayıp büyük kentlerde büyük markalar bile artık karton kullanımı yapmaktadır.

Neden Karton Bardak Makinesi Tercih Edilmelidir?

Karton bardak makinesi ile üretim yapmayı hedefleyen girişimciler için muhteşem bir yol denebilir. Çok az bir maliyet ile yüksek getiri imkanı sağlanabilir. Artık teknoloji çağında olduğumuz için daha çok seri üretim daha az maliyet hedeflenmektedir. Bu nedenle karton bardak makinesi günümüz koşullarında tercih sebebi yüksek denebilir. Bu koşullar altında sürekli üretim ile iç piyasaya karton bardak gönderilebilmektedir. Günümüz dünya koşulları ile çoğu her şey kullan at olduğu için karton bardaklar daha çok sevilmektedir. Pandemi nedeniyle de bir kere kullanılan bardakların bir daha kullanılmaması sağlık açısından da önemli bir husus denebilir.

Karton bardak makinesi ülkemizde daha çok bilinmemekle birlikte zamanla yaygınlaşacağı görülmektedir. Karton bardak makinesi tercihe göre değişmekler birlikte dakikada 100 ile 150 karton bardak basabilmektedir. Mesela zamandan tasarruf etmek isteyenler bu makineler ihtiyacınızı fazlasıyla karşılayacaktır. Makinelerde ultrasonik yapıştırma standart olarak sunulmaktadır. Tüm makinelerde otomatik yağlama sistemi, sayıcı, toplayıcı standarttır.

Kağıt Bardak Makinesi ile Karton Bardak Makinesinin Farkı

Kağıt bardak makinesi ise karton bardak makinesinden biraz daha farklıdır. Bu hususta kağıt bardaklar kartonlara göre daha incedir. Kağıt bardak makinesi genel anlamda ham madde  olarak karton bardak makinesine göre daha ucuzdur. Karton bardak makinesinin maliyeti daha yüksek olup kağıt bardak makinesinin maliyeti daha ucuzdur. Karton bardak makinesi daha çok yüksek markalı kafelere hitap ederken kağıt bardak makinesi kıraathane çay ocakları gibi yerlere hitap etmektedir. Günümüz teknolojisi ile artık seri üretim ile kafe sektöründe camların yerini kağıt bardaklar almaya başlamıştır. Bununla birlikte cam sanayisinin maliyetlerini artırması ve bunların kafe çay işletmecilerine yansıtmaları ile kağıt bardak kullanımı yaygınlaşmıştır. 

Hem nüfusun artması ile hem de üniversite lise gibi yerlerin kantinin de cam bardakların kullanımının maliyetli olmasından ve işletme karının az olabileceği sebebiyle kağıt bardak daha çok tutulmaktadır. Sağlık açısından düşünüldüğünde kağıt bardakların kullanıp atılması cam bardaklara göre daha mantıklı görünmektedir. Bu hususta tüketici federasyonlar derneği de kağıt bardak kullanımını önermektedir. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa Antalya, gibi büyükşehirlerde işletmelerin kullanım açısından daha pratik olan kağıt bardak tercihi görülmektedir. Kağıt bardak kartona göre daha ince olacağı için sıcak içeceklerde karton bardak tercihi görülmektedir.

Karton Bardak Makinesinin Günümüzde Önemi

Globalleşen dünyada artık insanlar eskiyen bir ürünü yaptırmak yerine atıp yerine yenisini aldığını görmekteyiz. Bu mantıkla gidildiğinde eski olan cam bardaklarını kullanmayıp kullan at tarzı karton bardakları tercih etmektedir. Artık kafelerde maliyetlerini aza indirgemek için cam bardağı kullanmayı tercih etmemektedir. Bu bağlamda karton bardak makinesi bardakların basımında önemli bir görevi üstlenmekte olduğunu görmekteyiz

Karton bardak makinası getiri amaçlı düşünenler için güzel bir iş olarak görünüyor. Hem basımı kolay olup hem de çok insan emeğini kullanmadan kurularak güzel bir kazanç kapısı sağlayabilir. Sadece karton bardak makinesini alırken belirli bir meblağ olması gerekiyor. Çünkü yurt dışından dolar bazlı geldiği için biraz pahalı olabiliyor. Sizin gideriniz olarak görülen tek şey elektrik, karton ve de aletin bakımının yapılmasıdır. Bunun dışında gideriniz olmayacağı gözüküyor. 

İnsanlar bu cihazı çok bilmese de ticaret anlamında kullananlar olumlu dönüşler vermektedir. Gelecekte bu cihazın öneminin artacağı önceden alanların güzel paralar kazanacağı aşikardır. Gelecek anlamında karton bardak makinesi insanların günlük hayatında kullanacağı karton bardak basımında yer alması yanında ilerde de kullanımı yaygınlaşması günümüz koşullarında önemli gibi gözükse de sağlık açısından önemli olan karton bardakların üretiminde önemli bir faktör olabilecektir. Arzu ederseniz https://www.sanayiden.com/karton-bardak-makinasi-ikinci-veya-sifir-urunler linkini kullanarak satın alabilirsiniz.