Keskin Devlet Hastanesi Hacamat Polikliniği Yoğun İlgi Görüyor
Gündem 71 Editörü • 20 Kasım 2019 20:45
Keskin Devlet Hastanesi Hacamat Polikliniği Yoğun İlgi Görüyor

Keskin Devlet Hastanesi’nde eylül ayında açılan Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Merkezi, vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor.

Hacamat, Peygamber Efendimiz tarafından da yaptırılan ve bizlere de tavsiye ettiği bir tedavi yöntemidir. Eski zamanlardan beri en çok yapılan tedavi uygulamalarından biri olan ve günümüzde yapılan hacamat, şifa olmaya devam ediyor. Keskinliler, merkezde uygulanan kupa ve hacamat gibi geleneksel tedavi yöntemlerine büyük rağbet gösterirken, randevular iki hafta sonrasına verilebiliyor. Konu ile ilgili açıklama yapan hastane başhekimi Uzm.Dr. Salih Süha Çetin şunları kaydetti: “1 Eylül 2019 tarihinde açmış olduğumuz Keskin Devlet Hastanesi hacamat polikliniğimize toplamda 160 hasta başvurmuştur. Çevre il ve ilçelerden hacamat merkezimize talep olmaktadır. Hastalarımızın % 43’ü kadın ve %57’si erkek hastalardan oluşmaktadır. Hastalarımıza çoğunlukla sırt,bel,bacak ve kafa hacamatları uygulanmıştır. Erkek hastalara hacamatı Uzm.Dr.Salih Süha Çetin uygularken kadın hastalarımıza ise Uzm.Dr.Rukiye Türken uygulamaktadır. Hacamat ünitemizde İslam tıbbı esaslarına uygun olarak Hz.Peygamberin sünneti esas alınmaktadır. Daha çok kronik hastalığı olanlar başvuru merkezimize başvurmaktadır. Bu hastalıklara örnek olarak; tekrarlayan baş ve boyun ağrıları, migren, kronik hastalıklar, kronik yorgunluk sendromu, fibromiyalji gibi hastalıkları olan kişiler; bu yöntemlerle başarıyla tedavi edilmektedir. İslam tıbbında yüzyıllardır uygulanan bu tedavi yöntemine yabancıların da ilgilisi giderek artmaktadır. Dünyaca ünlü futbol yıldızı Karim Benzama, Dünya Yüzme Şampiyonu Micheal Phelps ve diğer sporcular düzenli olarak bu tedavi yöntemini tercih etmektedirler. Kan alma yolu ile yapılan bir tedavi yöntemi olan hacamat , eski zamanlardan bu yana yapılan ve Peygamber Efendimiz (S.A.V)’in de yaptırdığı bir tedavi yöntemidir. Hacamatın faydalarını öğrendiğinizde siz de bu yöntemi deneyecek ve hacamatın faydalarından istifade edeceksiniz. Zihin gücünü artırma ve birçok hastalığa önleme gibi faydaları vardır.” dedi.

HACAMATIN FAYDALARI

Hacamat uygulaması, vücudun dışarıya atamadığı toksinleri, ilaç kalıntılarını, ağır metalleri ve hormonlu gıdaların izlerini atmaya yardım eder. Vücut direncini artırır bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Hacamat ödem atmaya yardım eder. Kan üretimi ile görevli organları uyarır. Hacamat görme becerisini artırır, dikkat eksikliğini ve unutkanlığı azaltır. Hacamat uygulaması, baş ağrısı ve sinüzite iyi gelmektedir. Vücutta biriken zararlı maddeler nedeniyle ortaya çıkan baş ağrısı, hacamatla giderilir. Hacamat çeşitli kadın hastalıklarına da iyi gelir. Rahim ağzı ve yumurtalık sorunlarında hacamat çözüm olmaktadır. Sırt, bel ve diz ağrılarında da hacamat iyi bir çözüm aracıdır. Şiddetli ağrılar yaşayanlar hacamat tedavisi ile bu sorundan kurtulabilir. Hacamat uygulaması kalp hastalıkları sorunlarında da iyi bir destekleyici yöntemdir. Cinsel sağlık sorunları yaşayanlar, hacamatla bu sorunlarını en aza indirebilirler. Tıp bilimi kan aldırmanın birçok faydası olduğunu ortaya koymaktadır. Kanın temizlenmesi sonucu, birçok hastalığa karşı daha dirençli hal eğelen vücut sağlıklı kişilerde de kemik iliğinin harekete geçmesiyle ve kan yapımının hızlanması gerçekleşir. Hacamat hakkında Peygamber Efendimiz’in ifadeleri vardır.”Hacamatta şifa ve bereket vardır. Ayrıca hacamat aklı ve hıfzetme (ezberleme) gücünü arttırır.” (İbn Mâce, Tıb 22)

keskin-devlet-hastanesi-hacamat-poliklinigi-yogun-ilgi-goruyor-5 Keskin Devlet Hastanesi Hacamat Polikliniği Yoğun İlgi Görüyor keskin-devlet-hastanesi-hacamat-poliklinigi-yogun-ilgi-goruyor-9 Keskin Devlet Hastanesi Hacamat Polikliniği Yoğun İlgi Görüyor keskin-devlet-hastanesi-hacamat-poliklinigi-yogun-ilgi-goruyor-6 Keskin Devlet Hastanesi Hacamat Polikliniği Yoğun İlgi Görüyor keskin-devlet-hastanesi-hacamat-poliklinigi-yogun-ilgi-goruyor-3 Keskin Devlet Hastanesi Hacamat Polikliniği Yoğun İlgi Görüyor keskin-devlet-hastanesi-hacamat-poliklinigi-yogun-ilgi-goruyor-8 Keskin Devlet Hastanesi Hacamat Polikliniği Yoğun İlgi Görüyor keskin-devlet-hastanesi-hacamat-poliklinigi-yogun-ilgi-goruyor-2 Keskin Devlet Hastanesi Hacamat Polikliniği Yoğun İlgi Görüyor keskin-devlet-hastanesi-hacamat-poliklinigi-yogun-ilgi-goruyor-4 Keskin Devlet Hastanesi Hacamat Polikliniği Yoğun İlgi Görüyor

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!