Keskin, Sosyal Etkinlikler İçin Gözde İlçe Konumunda
Gündem 71 Editörü • 26 Temmuz 2020 17:51
Keskin, Sosyal Etkinlikler İçin Gözde İlçe Konumunda

Kırıkkale Valiliği tarafından son zamanlarda Keskin ve çevresine yapılan restorasyon ve yenileme çalışmalarının ardından sosyal etkinlikler için gözde ilçe olmaya devam ediyor.

Kırıkkale Valisi Yunus Sezer öncülüğünde Kırıkkale ilçeleri genelinde yapılan restorasyon ve yenileme çalışmaları kapsamında Keskin’e yapılan çalışmalar sonucunda çevre illerden gelen ziyaretçi sayısında artış yaşandı.

Geçtiğimiz günlerde eğitim, kültür ve sanat alanında çalışmalar yapan ve bu bağlamda yetenekli adalet çalışanlarının gizli saklı kalmış yeteneklerini gün yüzüne çıkarma gayretinde olan ADAÇ (Adalet Çalışanları Birliği Eğitim, Kültür ve Sanat Derneği) gönüllüleri Keskin’de kaynaşmak, tanışmak ve bu konuda neler yapabileceklerini, nasıl organizasyonlara girişip de eğitim, kültür ve sanata adalet kanadından nasıl katkı da bulunabileceklerini istişare etmek için Keskin Kaymakamı Tekin Erdemir’in destekleri ile Keskin Karıştıran parkında güzel bir kamp etkinliği düzenleyerek, ilçeye örnek bir aktivite bırakıp, ilçenin hareketliliğine de bir nebze katkıda bulundular.

Karıştıran Parkı alanında kurudukları kamp çadırlarının ardından Hacı Taşan Kültür Merkezi (Taş Mektep)’ni ziyaret eden dernek üyeleri, burada Kültür Bakanlığı sanatçıları Duran Taşan’ın organizyonu ile Abidin Taşan ve Suat Taşan tarafından icra edilen Keskin türküleri ve Gastronomi merkezinde tattıkları yöresel yemekler sonrasında sırasıyla Sulu Mağara, Ressam Rahmi Pehlivanlı Konağı, Çeşnigir Köprüsü’nü ziyaret ettiler. Kırıkkale Valisi Yunus Sezer’in öncülüğünde Çeşnigir Köprüsünde yapılan yenileme çalışmaları ve düzenlemeleri büyük hayranlıkla izleyen dernek üyeleri büyük bir ilgiyle izledi. Keskin’i çok sevdiklerini ve ilk fırsatta daha kalabalık bir ekiple Kırıkkale kampı düzenleyeceklerini belirten grup üyeleri mutlu bir şekilde Kırıkkale’den ayrıldılar.

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!