Keskin’de Gönüllü Öğretmenler Günlük 10 Ton Dezenfektan Üretimi Yapıyor
Gündem 71 Editörü • 14 Nisan 2020 10:23
Keskin’de Gönüllü Öğretmenler Günlük 10 Ton Dezenfektan Üretimi Yapıyor

Keskin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde görev yapan gönüllü öğretmenler tarafından günde 10 ton dezenfekran ve 11 adet farklı deterjan üretiliyor.

Keskin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kimya Bölümü öğretmenleri ve öğrencileri kendi ihtiyaçlarını kendileri üretiyor.

Koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı ihtiyaç duyulan dezenfektan üretimi için öğretmenler gönüllü olarak kolları sıvayarak salgına karşı günlük 10 ton dezenfektan üretiyor. Okulda üretimi yapılan dezenfektanlar birçok bakteri ve virüse karşı etkili olurken sağlık açısından da hiçbir sakıncası bulunmuyor. Ayrıca öğretmenler tarafından sıvı sabun, yüzey temizleyici, bulaşık deterjanı, çamaşır suyu gibi 11 çeşit temizlik malzemesi üretimi de yapılıyor.

Konu ile ilgili Keskin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi web sitesinde yapılan açıklamada; “Okulumuz Kimya Bölümü Öğretmenleri ve Öğrencileri kendi ihtiyaçlarını kendileri üretiyor. Kolonya, sabun, sıvı sabun, çamaşır suyu gibi birçok temizlik malzemesini okulumuz labaratuvarlarında üretiyorlar.Öğrenciler Öğrenmenin ve üretmenin keyfini çıkarıyorlar. Bu çalışmalarda emeği geçen Okul Müdürümüz Ebru Yürekseven’e , öğretmenlerimize ve Kimya Bölümü öğrencilerine teşekkür ediyoruz.” denildi.

KIRIKKALE BELEDİYESİ TARAFINDAN KULLANILMAYA BAŞLANDI

Hacı Hidayet Doğruer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Keskin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri tarafından üretilen dezenfektan ve temizlik ürünleri Kırıkkale Belediyesi ihtiyacı doğrultusunda alınarak kullanılıyor. İki okulda günde 7 ton dezenfektan,2 ton da temizlik malzemesi üretiliyor. Üretilen dezenfektan ve temizlik ürünleri belediyemiz tarafından kullanılmaya başlandı. Belediye Başkanı Mehmet Saygılı,” Öğrenci ve öğretmenleri tebrik ediyorum. Meslek Liselerimiz tarafından üretilen ürünleri belediye temizlik işleri ekiplerimiz tarafından kullanılmaya başlandı. Belediye olarak Meslek Liselerini ürettiği ürünleri kullanmaya devam edeceğiz. ” ifadelerini kulandı.

03130651_WhatsApp_Image_2020-01-02_at_15.57.37 Keskin'de Gönüllü Öğretmenler Günlük 10 Ton Dezenfektan Üretimi Yapıyor 03130640_WhatsApp_Image_2020-01-02_at_11.35.36_1 Keskin'de Gönüllü Öğretmenler Günlük 10 Ton Dezenfektan Üretimi Yapıyor

Meslek-Lisesi-Üretiyor-Belediyemiz-Kullanıyor-1-1 Keskin'de Gönüllü Öğretmenler Günlük 10 Ton Dezenfektan Üretimi Yapıyor Meslek-Lisesi-Üretiyor-Belediyemiz-Kullanıyor-6-1 Keskin'de Gönüllü Öğretmenler Günlük 10 Ton Dezenfektan Üretimi Yapıyor Meslek-Lisesi-Üretiyor-Belediyemiz-Kullanıyor-2 Keskin'de Gönüllü Öğretmenler Günlük 10 Ton Dezenfektan Üretimi Yapıyor

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!