Kira Öder Gibi Ev Sahibi Nasıl Olunur?
Gündem 71 Editörü • 27 Temmuz 2020 23:31
Kira Öder Gibi Ev Sahibi Nasıl Olunur?

Kira öder gibi ev sahibi olmak için Birevim, Katılımevim, Birikimevim, Fuzulev, Eminevim gibi tasarruf şirketlerinin sistemlerine dahil olunabilmektedir. Kira öder gibi ev sahibi olmak isteyenler; kendi belirledikleri ödeme planı dahilinde aylık belirli bir tutar ödeyerek istedikleri evi satın alabilmektedirler. Ödemelerde zorlanmaları durumunda ise; istedikleri zaman taksit ödemelerini durdurarak ödedikleri toplam tutarı geri alabilmektedirler. Türkiye’nin herhangi bir yerinden, kendi beğendikleri evi satın almak için tasarruf şirketlerinin sistemlerine dahil olabilmektedirler.

Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olmanın Artıları

Taksitle ev satın almanın avantajlarına bakıldığında; kira öder gibi ev satın alanların ödemelerine faiz yansımamaktadır. Bu sebeple aldıkları evin tutarı kadar geri ödeme yapmaktadırlar. Kendilerinden peşinat veya ara ödeme talep edilmemektedir. Dolayısı ile birikimleri olmadan da ev sahibi olabilmektedirler. Kirada otururken aylık ödeyecekleri kira tutarını, hayallerindeki evi satın alarak ödemeye devam edebilmektedirler. Bu sayede yaptıkları ödeme aslında sahibi oldukları ev için yaptıkları ödeme olmaktadır.

Kira Öder Gibi Taksitle Ev Satın Almak

Taksitle ev sahibi olmak isteyenler; almak istedikleri evin değerine ve bütçelerine göre taksit sayılarını belirlemektedirler. 60 aydan 480 aya kadar taksit seçenekleri bulunmaktadır. Oluşturdukları ödeme planına, belirledikleri aylık taksit tutarına göre kira öder gibi ev sahibi olabilmektedirler. Ödeme yöntemlerini bütçelerine göre belirlemekte ve isterlerse evin alımının daha erken olabilmesi için taksit tutarlarını arttırabilmektedirler.

Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olmak İçin Ne Yapılmalıdır?

Kira öder gibi ev satın almak için öncelikle kişinin hayallerindeki evi bulması gerekmektedir. Bu noktada her ne kadar bütçesine uygun bir daire seçmesi gerekse de ödemeleri zaten kira öder gibi yapacağı için hayal ettiği daire bütçesini aşıyor olsa da, ilgili daireyi seçebilmektedir. Eve karar verdikten sonra faizsiz tasarruf şirketlerinden birine gidilmesi gerekmektedir. Bu şirketin telefon numarasından veya web sitesinden de işlem yapılabilmektedir. Ardından tasarruf yöntemleri hakkında bilgi alınmalı ve bu yöntemlerden birine dahil olunmalıdır. Ardından kişi kendi belirlediği tutarlar üzerinden kira öder gibi ev sahibi olabilmektedir.

https://blog.birevim.com/

https://blog.birevim.com/faizsiz-kira-oder-gibi-ev-sahibi-olmak/

https://blog.birevim.com/birevimden-kira-oder-gibi-ev-sahibi-olmak/