Kırıkkale 112 ve UMKE Ekipleri Deprem Bölgesinde Birçok Yaralıyı Kurtardı
Gündem 71 Editörü • 9 Şubat 2023 17:01
Kırıkkale 112 ve UMKE Ekipleri Deprem Bölgesinde Birçok Yaralıyı Kurtardı

Kırıkkale İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı 112, UMKE ve sağlık ekipleri Kahramanmaraş, Adıyaman ve Hatay illerinde birçok yaralıyı enkaz altından kurtardı.

6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli yaşanan 2 büyük deprem sonrasında müdahale için gönderilen ilk ekiplerimize ilaveten Kahramanmaraş, Adıyaman ve Hatay illerine destek amaçlı Müdürlüğümüze bağlı UMKE, sağlık personelleri ile ambulanslar görevlendirildi.

Afet bölgelerindeki duruma müdahale için olay yerinde bulunan ekiplere destek amaçlı ilimizden 4 ambulans ve 12 sağlık personeli Adıyaman’a, 5 ambulans ve 15 sağlık personeli Kahramanmaraş’a, 2 ambulans ve 34 sağlık personeli Hatay’a olmak üzere toplamda 3 UMKE aracı, 11 Ambulans, 1 Hizmet Aracı ve 61 personelimiz afet bölgesine yönlendirilerek görev almaya başlamıştır.

Farklı alanlardaki birçok yaralıyı enkaz altından kurtarmayı başaran ekiplerimiz, olay yerinde bekleyen ailelere hem destek olmaya çalışıyor hem de yaralılara ilk müdahalelerinin ardından hastanelere sevkini gerçekleştiriyorlar. Peş peşe sağ olarak çıkartılan vatandaşlar ekiplerimiz başta olmak üzere tüm görevlileri ve bölge halkını sevince boğdu. 13 yaşındaki Zeynep T. isimli kızımız bulunduğu yerden sağlıklı bir şekilde kurtarılarak, ekiplerimizin müdahalesinin ardından hastaneye sevk edildi.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!