Kırıkkale Acil Sağlık Ekipleri Karlı ve Kapalı Yollara Rağmen Hastaya Ulaştı
Gündem 71 Editörü • 24 Ocak 2022 17:44
Kırıkkale Acil Sağlık Ekipleri Karlı ve Kapalı Yollara Rağmen Hastaya Ulaştı

Kırıkkale İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Sağlık Hizmetleri Başkanlığı İl Ambulans Servisi Başhekimliği ekipleri, yoğun kar yağışı nedeniyle kapanan yollara rağmen hastaya ulaştı.

Konu ile ilgili Kırıkkale İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Kırıkkale İl Sağlık Müdürlüğümüze bağlı Sağlık Hizmetleri Başkanlığı İl Ambulans Servisi Başhekimliği ekiplerimiz, yoğun kar yağışı nedeniyle kapanan Balışeyh ilçesi Mehmetbeyobası köyünde ikamet eden 91 yaşındaki hastaya ulaşarak ilk müdahalesinin ardından Yüksek İhtisas Hastanesi’ne naklini sağladılar.

23 Ocak 2022 tarihinde saat 18.53’te Balışeyh Mehmetbeyobası köyünden 112 Acil Çağrı Merkezini arayan hasta yakınları, genel durum bozukluğu olan ve yeme güçlüğü çeken hasta Z.D. için ambulans talebinde bulundular. Akabinde İl Ambulans Servisi Başhekimliğine bağlı Balışeyh ASHİ ekibimiz 18.55’te hastaya yönlendirildi. Fakat yoğun kar yağışı nedeniyle Ayvaderesi köyü civarında ambulansımız daha fazla ilerleyemeyerek yolda kaldı. Bunun üzerine yolun açılması için İl Özel İdaresine bilgi verildi ve aynı zamanda UMKE ekiplerine bilgi verilerek vakaya çıkışı sağlandı. Görevlendirilen UMKE ekiplerimiz, hızlı bir şekilde olay yerine ulaşıp, ilk müdahalenin ardından hasta Z.D’yi ikametinden alarak, hastaneye nakli için bekleyen 112 ambulans ekiplerine teslim ettiler. Genel durumu iyi olan hasta, tedavisinin devamı için Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi’ne nakledildi. 

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!