Kırıkkale Ak Parti Milletvekili Ramazan Can; ‘MKE A.Ş. Uçak, Otomobil ve Roket Parçaları Üretecek’
Gündem 71 Editörü • 21 Ağustos 2022 10:30
Kırıkkale Ak Parti  Milletvekili Ramazan Can; ‘MKE A.Ş. Uçak, Otomobil ve Roket Parçaları Üretecek’

AK Parti Kırıkkale Milletvekili Av. Ramazan Can, ‘MKE A.Ş. Uçak, otomobil ve roketlerin önemli parçaları üretecek’ dedi.

AK Parti Kırıkkale Milletvekili Av. Ramazan Can, geçtiğimiz günlerde yaptığı MKE A.Ş. Kırıkkale Çelik Fabrikası’nda kurulumu devam eden serbest dövme pres atölyesi ziyareti ardından basın mensuplarına açıklama yaptı.

‘MKE AŞ VE KIRIKKALE ALÜMİNYUM SEKTÖRÜNDE TÜRKİYE’NİN ÖNEMLİ MERKEZLERİNDEN OLACAK”

Konu ile ilgili basın mensuplarına yaptığı açıklamada Can MKE A.Ş.’nin yeni statüsü ile şaha kalktığını söyleyerek; “Serbest dövme pres atölyesi 7 bin tonluk, alanında Türkiye’de tek, Dünyada ise böyle 10 tesis var, 11’incisini de Kırıkkale’ye kazandırdık. Bütün bu yatırımlara MKE’nin anonim şirketi olmasının çok ciddi katkısı oldu. Tesis, aralık ayında devreye girecek ve üretime başlayacak. İnşallah Cumhurbaşkanımız da açılışını gerçekleştirecek. Tesiste, uçak, otomobil ve roketlerin önemli parçaları üretilecek. MKE AŞ ve Kırıkkale’miz, savunma sanayisinde dünyanın sayılı merkezlerinden biriyken, şimdi serbest dövme çelik alanında da farklı bir alana evrildi. Bu üniteyle hurda alüminyum malzemeler burada alüminyum külçesi haline gelecek. Alüminyumun da farklı türevleri üretilecek. MKE AŞ ve Kırıkkale artık alüminyum sektöründe de Türkiye’de önemli merkezlerden birisi olacak.” dedi.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!