Kırıkkale Aşağımahmutlar Mahallesi’nde Şehitler Anıtı Açıldı
Gündem 71 Editörü • 17 Şubat 2024 20:02
Kırıkkale Aşağımahmutlar Mahallesi’nde Şehitler Anıtı Açıldı

Kırıkkale Valisi Mehmet Makas, Kırıkkale merkez Aşağımahmutlar Mahallesinde, şehitlerimizin aziz hatıralarını yaşatmak için Aşağımahmutlar Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından yaptırılan Şehitler Anıtı’nın açılışını gerçekleştirdi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının akabinde Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam eden programda konuşma yapan Vali Mehmet Makas, kutlu bir görev için bir arada bulunulduğuna değinerek anıtın yapımında emeği geçenlere teşekkür etti.

Vali Makas, şehitlerimizin hiçbir zaman ölmediğini, bayrak, ezan ve Kur’an doğrultusunda yine vazifelerine devam ettiğine değinerek, Şehitlerimizin ancak unutulduğu zaman öleceğini belirtti.

Konuşmasına,“ Burada Çanakkale şehitlerimizden Kore şehit ve Gazilerimize, Makine Kimya’da şehadete eren kardeşlerimize kadar bütün şehitlerimizin ismi inşallah ilelebet yaşayacak. Ezan susmayacak, bayrak da inmeyecek. Biz şehitlerimizi ve geçmişimizi unutmayacağız.” diyerek devam eden Sayın Valimiz Mehmet Makas, anıtın ilimize hayırlı olmasını temenni ederek, “Tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize ve ailelerine uzun ve sağlıklı ömür diliyorum” dedi.

Vali Makas’ın konuşmasının ardından anıtın açılış kurdelası kesildi. Törene Kırıkkale Valisi Mehmet Makas’ın yanı sıra şehit yakınları ve vatandaşlarımız katıldı.

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!