Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı Boğulma Tehlikesine Karşı Uyardı
Gündem 71 Editörü • 1 Temmuz 2023 20:06
Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı Boğulma Tehlikesine Karşı Uyardı

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, baraj, ırmak, göl ve göletlerde yaşanan boğulma vakalarına karşı uyarılarda bulundu.

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, İtfaiye Su Altı Kurtarma ekiplerini ziyaret ederek faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

Önceki gün ekiplerimi tarafından kurtarılan 15 ve 16 yaşlarındaki üç gencin girdikleri Kızılırmak’ta boğularak hayatlarını kayıp etmelerinin üzüntüsünü yaşadıklarını söyleyen Başkan Saygılı okulların tatile girmesiyle çocukların baraj, göl ve gölet gibi sulak alanlara yönelmeye başladığına işret ederek, bunun çok tehlikeli sonuçlar doğurabildiğini ifade etti.

Saygılı, boğulma olaylarının yaz aylarında arttığına dikkat çekerek “Havaların ısınması aynı zamanda okullarında tatile girmesi nedeniyle öğrencilerimiz başta olmak üzere tüm vatandaşlarımız boğulmalara karşı dikkatli olmalıdır. İlimizde bulunan baraj, ırmak ve göletler serinlemek için uygun yerler değildir. Boğulmalar yaz aylarında karşılaştığımız acı olayların başında gelmektedir. Yaz aylarında serinlemek için göl, gölet ve ırmaklara öğrenci ve vatandaşlarımız girmemeli. İlimizde bu tip yerlerde suya girmek çok tehlikeli. En ufak bir hatada insanların boğulmak suretiyle bunu canları ile ödediğini unutmamamız gerekir. Bu tür üzücü olaylara daha seri müdahale edebilmek için Su Altı Kurtarma ekiplerimiz hazırlıklı şekilde 24 saat esası ile çalışmalarına devam etmekteler.” dedi.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!