Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı Cumhuriyetimizin 100.Yılı Nedeniyle Kutlama Mesajı Yayımladı
Gündem 71 Editörü • 29 Ekim 2023 08:13
Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı Cumhuriyetimizin 100.Yılı Nedeniyle Kutlama Mesajı Yayımladı

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 100.yılı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Saygılı mesajında şu ifadelere yer verdi;

Büyük Türk milleti, tüm zorlukları büyük bir özveriyle aşıp, kahramanlık destanıyla istiklal mücadelesi sonunda elde ettiği Cumhuriyetimizin 100.yılını kutlamanın haklı gururu ve coşkusunu yaşamaktayız.

Şahlı zaferlerle dolduran ecdadımızın tarihimizin bir dönüm noktası olan Cumhuriyet her türlü imkansızlığa rağmen, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde başlattığı milli mücadelenin ardından elde etmiş olduğu büyük bir zaferin sonucudur.

Cumhuriyetimizin geleceğine güvenle bakabilmenin en önemli şartlarından birisi de geçmişimizi unutmamak, unutturmamak, bağımsızlık ruhunu her zaman hafızamızda canlı tutabilmektir. Tarihimizin her döneminde ortak bir ruhla mücadele vermiş atalarımızın bize emanet ettiği Devletimiz ve Cumhuriyetimiz ebediyete kadar payidar kalacak, Cumhuriyetimizin emanetini yüz yıllar boyunca omuzlarımızda taşıyacağız.

Bu vesileyle Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanımızın bağımsızlığı için canını ortaya koyan tüm şehitlerimizi, gazilerimizi, rahmet, saygı ve şükranla yad ediyor, tüm Kırıkkaleli hemşehrilerimin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!