Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı Ramazan Bayramı Nedeniyle Mesaj Yayımladı
Gündem 71 Editörü • 22 Mayıs 2020 15:35
Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı Ramazan Bayramı Nedeniyle Mesaj Yayımladı

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı Ramazan Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Saygılı mesajında şu ifadelere yer verdi;

Değerli Hemşehrilerim;  Ramazan Bayramınızı en kalbi duygularımla tebrik ediyor; bu mübarek bayramın, milletimiz, İslam lemi ve bütün insanlığa hayırlar getirmesini Allah’tan diliyorum.  Bu bayrama, Koronavirüs salgının neden olduğu buruklukla ancak alınan tedbirlere sıkı sıkıya bağlanarak salgından kurtuluş ışığını görmüş olmanın sevinciyle giriyoruz. Bilindiği gibi tüm dünyayı etkisi altına alan Koranavirüs salgını Mart ayı ile birlikte ülkemizde ve şehrimizde de görülmeye başlandı. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, her türlü taktiri hak eden ayırt etmeksizin tüm sağlık çalışanlarının üstün gayretleriyle salgınla baş etmeyi başardık.

Kırıkkalemizde de çok değerli çalışma arkadaşlarım, belediyemizin fedakar işçilerinin üstün çalışmasıyla üzerimize düşeni fazlasıyla yapıp, şehrimizde salgının yayılmasının önüne geçilmesinde yadsınamaz katkı gösterdik. Belediyemiz olarak bu süreçte iş kaybına uğramış gerek esnafımızın gerekse vatandaşlarımızın yanında olduk, on binden fazla yardım kolilerimizi “Ramazan Paylaşmaktır” diyerek ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırdık.

Değerli Hemşehrilerim;

Bu yıl 81 ilde olduğu gibi şehrimizde de bayram süresince sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Bayramın tadı büyüklerimizin ellerini öperek, küçüklerimize sarılarak, birlikte olarak çıksa da bu bayram biraz farklı olacak hem kendimizi hem sevdiklerimizi, toplum sağlığını korumak için gireceğimiz izolasyona dikkat etmeliyiz.  Teknolojinin imkanlarını kullanıp büyüklerimizi ihmal etmeden onlarla görüntülü görüşelim, bayramlarını kutlamayı ihmal etmeyelim, burukluğu en çok hissedecek olan kesime sesimizi duyurmayı unutmayalım. Bu duygularla mübarek Ramazan Bayramınızı bir kez daha tekrar tebrik ediyorum.  Kırıkkaleli hemşehrilerime, milletimizle birlikte, tüm Müslümanlara, tüm insanlığa Rabbimden huzur, esenlik ve sağlık diliyorum.

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!