Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı Şehit Annesine Sarılarak Bir Kez Daha Acıya Ortak Oldu
Gündem 71 Editörü • 4 Temmuz 2022 16:23
Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı Şehit Annesine Sarılarak Bir Kez Daha Acıya Ortak Oldu

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Siirt’in Eruh ilçesinde terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonda şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Yasin Baran için okutulan mevlit programına katıldı.

Başkan Saygılı’nın şehit annesi ile içten ve samimi sarılması objektiflere yansıdı.

2019 yılında Tunceli’nin Eruh ilçesinde yürütülen terör operasyonunda şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Yasin BARAN, baba ocağında düzenlenen mevlidi şerif ile anıldı.

Öğle namazından sonra gerçekleşen mevlit programına katılan Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, şehit annesine sarılarak dinmeyen acıya bir kez daha ortak oldu.

Şehit Uzman Çavuş Yasin Baran için düzenlenen mevlidi şerife Valimiz Bülent Tekbıyıkoğlu’nun yanı Baran’ın ailesi ve sayıda vatandaş katıldı.

Mevlidi Şerif okunmasının ardından Şehit Uzman Çavuş Yasin Baran’ın ruhuna ithafen Kur’an-ı Kerim tilaveti sunuldu ve ardından dualar edildi.

Bir süre şehit ailesiyle sohbet eden ve istek ile taleplerini alan Belediye Başkanımız Mehmet Saygılı “Tüm şehitlerimizin yakınları bizlere emanettir, her zaman onların hizmetindeyiz. Rabbim mekanlarını cennet eylesin, şehitliklerini kabul buyursun” ifadesini kullandı.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!