Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’dan ’15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ Mesajı 
Gündem 71 Editörü • 14 Temmuz 2023 23:50
Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’dan ’15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ Mesajı 

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, 15 Temmuz’un, Türkiye Cumhuriyetinin bu güne kadar karşılaştığı en önemli hadiselerden biri olduğunu söyleyerek “ülkemize yapılan en büyük ihanetlerden birisidir, bu alçakça saldırıyı unutmadık unutmayacağız” dedi.

TOP YEKÜN KARŞI DURDUK

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümünde yapmış olduğu açıklamada ülkemizin maruz kaldığı alçak darbe girişiminin demokrasi tarihimizin kara bir lekesi olduğunu söyledi. Başkan Saygılı “15 Temmuz Türkiye’nin bu güne kadar karşılaştığı en önemli hadiselerden bir tanesidir. Tüm milletin top yekün karşı durduğu, hain darbe girişine karşılık bir bütün halinde hareket ettiği dönemdir.” İfadesini kullandı. Meydana İnen İlk Şehir Kırıkkale Başkan Saygılı, 15 Temmuz’un devlet içine sızmış, kendisine emanet edilen devletin silahlarını kendi vatandaşlarına kullanmaktan çekinmeyen, ülkemizi parçalamak ve milli iradeyi yok etmek isteyen hainlere karşı, tüm milletin vatanseverliği ve kahramanlığı ile kazanılmış demokrasi zaferi olduğun söyledi.

AZİZ TÜRK MİLLETİ VAR

Başkan Saygılı Kırıkkale açısından da “15 Temmuz’un Kırıkkale açısından şöyle bir önemi vardır, Meydanına inen ilk şehirdir. Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanımız tüm vatandaşlarımızın katılımıyla hain darbe girişimine karşı durduğunun göstergesidir. 15 Temmuz’da şehitlerimiz oldu, Kırıkkale’den de şehitlerimiz gazilerimiz vardır, Rabbimize şükürler olsun ki onlar bizim şeref nişanelerimizdir.” Şeklinde konuştu. Milletimize ve özellikle Hemşehrilerime Teşekkür Ediyorum Başkan Saygılı “Rabbim bir daha böyle olaylarla karşılaştırmasın. Bu da net olarak bilinmelidir ki bu tür hain darbe girişimlerine karşı dim dik duran aziz Türk Milleti Vardır. Ben Kırıkkaleli hemşehrilerime bu hain darbe girişine karşı gösterdikleri duruştan dolayı çok çok teşekkür ederim. Rabbime bu hain darbe girişiminde bizlere görev yaptırdığı için şükürler ediyorum inşallah bir daha böyle bir olay ile karşılaşmayız.” dedi.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!