Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’dan Bilim Merkezi Açıklaması
Gündem 71 Editörü • 2 Ocak 2024 21:45
Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’dan Bilim Merkezi Açıklaması

Kırıkkale Belediyesi Bilim Merkezi, projeleri için atölye arayan gençlerin gerekli çalışmalarını yapmaları için alan ve imkan sağlıyor. Açılacak olan proje sınıfı için başvurular başladı.

Kırıkkale Belediyesi Bilim Merkezi farklı aktiviteleri ile Kırıkkale’de dikkat çekmeye devam ediyor. İlkokuldan Üniversiteye kadar proje yarışmalarına yönelik araştırma ve proje geliştirmek isteyen gençler için Kırıkkale Belediyesi Bilim Merkezi proje sınıfı oluşturuyor. Proje sınıfına kaydolan her öğrenci proje sınıfında öğrencilerden Bilim ve Teknolojiye dair gerçekçi hedefler ve uygulama yöntemleri ile birlikte yapılabilirlik, uygulanabilirlik, yararlılık ölçütlerine uygun proje başvurularını beklenmekte.

kirikkale-bilim-merkezi-mehmet-saygili Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı'dan Bilim Merkezi Açıklaması

Kırıkkale Belediyesi Bilim Merkezinin danışman öğretmenleri eşliğinde projeleri hayata geçirmek isteyen gençler proje sınıfında desteklenecekler. Kırıkkaleli gençlerin ortaya koyacağı projeler ile başta TÜBİTAK ve TEKNOFEST olmak üzere ulusal ve uluslararası bir çok yarışmaya katılım sağlanması beklenmekte.

kirikkale-bilim-merkezi-mehmet-saygili-2 Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı'dan Bilim Merkezi Açıklaması

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Kırıkkale’nin genç nüfusunu farklı alanlara çekmek istediklerini belirterek “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız için imkanlarımızı artırarak devam ediyoruz. Bilim Merkezimizde bunlardan birisi. Bilim Merkezi kompleksi içerisinde bir yanda sanat etkinlikleri bir yanda da bilim etkinliklerini hep birlikte yapıyoruz. Burada yapılacak olan yeni Proje Sınıfı ile çocuklarımızın projelerini hayata geçireceğiz. Bunu çok önemsiyoruz. Proje Sınıfında, kendilerine ait öznel projeleri olan çocuklarımıza alan ve fırsat sunacağız. Burada geliştirecekleri projeler ile Kırıkkale adına TEKNOFEST gibi ulusal ve uluslararası yarışmalara katılım sağlayacağız” ifadesini kullandı.

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!