Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’dan Gençlere; ‘Z Kuşağı Yakıştırmasını Kabul Etmeyin’
Gündem 71 Editörü • 24 Ağustos 2022 14:12
Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’dan Gençlere; ‘Z Kuşağı Yakıştırmasını Kabul Etmeyin’

Gençlere yönelik sınav sonrası moral pikniğine katılan Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, “Z” kuşağı tanımının otoriteye, anne babaya baş kaldırı olduğunu söyleyerek “Gençler kendinizi bir kalıbın içine sokmayın, bu yakıştırmayı kabul etmeyin, bilgiye dayalı fikirleriniz olsun, bunun içinde bol bol okuyun” önerisinde bulundu. 

MORAL BULDULAR

Yoğun geçen bir maratonun ardından sıvalara giren Kırıkkaleli gençler, Kırıkkale Belediyesi tarafından açılan yeni mesire alanında düzenlenen piknikte yorgunluk attılar.  Pikniğe Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, AK Parti Kırıkkale İl Başkanı Mustafa Kaplan birlikte katıldı. Kırıkkale Belediyesince hazırlanan ikramın dağıtımının ardından gençler ile sohbet eden Başkan Saygılı, önemli tavsiyelerde bulundu. Başkan Saygılı “Sınava girenler için moral olsun, kazananları tebrik ediyor, kaybedenler üzülmeyin, daha iyi yerlere gelebilmek için daha çok çalışın” ifadesini kullandı.

DÜŞÜNCELERİNİZE PRANGA VURMAYIN

Başkan Saygılı, gençleri düşüncelerine pranga vurmamasını isteyerek “Düşüncelerinizde özgür olun, insanın fikri olabilmesi için bilgisinin de olması lazım, en fazla boş teneke ses çıkarır, tenekenin içi boş ise dolu ise tok bir ses çıkarır. Mümkün olduğunca okuyun, elinize ne geçiyor ise okuyun. Şunu unutmayın bu ülkenin geleceği sizlersiniz, siz yakında bu ülkenin yöneticileri olacaksınız, bu ülke sizden çok şey bekliyor’ dedi.

‘AMAÇ BİZİ BİRBİRİMİZE DÜŞÜRMEK’

Memleketinize sahip çıkın diyen Başkan Saygılı, ‘Önce kendinize sahip çıkın, güzel bir geleceğe çalışarak ulaşabilirsiniz. Eğer çalışır iseniz iyi bir geleceğiniz olur. mümkün olduğunca bilgi ile çalışkanlıkla kendinizi doldurun, bu ülke tüm dünyanın göz diktiği ülke, ülkemizin çok fazla düşmanı var, bizler savunacağız, bizler sahip çıkacağız. “Z” kuşağı diye bir şey çıkardılar. “Z” kuşağı otoriteye baş kaldıran demek.  Niye otoriteye baş kaldıralım ki, niye bizi bir rolün içine soksunlar, sebebi esası bizi birbirimize düşürmek. Otoriteye baş kaldıran demek, önce annene babana baş kaldırıyorsun, isyan ediyorsun demek. Biz bu tür tuzaklardan uzak durmalı, kapılmamamız lazım. Türkiye’nin daha ileriye gitmesi size bağlı, siz çalışır iseniz hedeflere ulaşırız. Eminim bu ülkeyi size teslim ederken gururla teslim edeceğiz. Lütfen tuzaklara düşmeyin. Çok çabuk etkilenebiliyorsunuz, gençsiniz normal, bilgiye dayalı fikriniz olsun. Kulaktan duyma şeylerle bilgi sahibi olmayın. Biz “Z” kuşağı değiliz deyin. Sizi kimse bir kalıbın içerisine sokamaz’ ifadesinde bulundu. 

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!