Kırıkkale Belediyesi “Açıkhava Sinema Günleri” Başladı
Gündem 71 Editörü • 31 Ağustos 2019 10:00
Kırıkkale Belediyesi “Açıkhava Sinema Günleri” Başladı
Kırıkkale Haber

Kırıkkale Belediyesi tarafından Açık Hava Sinema günleri Büyük Şehir Parkı etkinlik çayırında başladı.

Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Vali Sayın Yunus Sezer ve Emniyet Müdürü Mahmut Çorumlu vatandaşlarla birlikte sinema etkinliğine katıldı.

Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’nın talimatı ile Kültür İşleri Müdürlüğü´nün organize ettiği sinema gösterimi Büyük Şehir Parkı etkinlik çayırında başladı. Etkinliğin ilk günüde Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Vali Yunus Sezer ve Emniyet Müdürü Mahmut Çorumlu vatandaşlarla birlikte sinema etkinliğine katıldı. Ücretsiz olarak düzenlenen etkinlikte ilk günden yoğun ilgi gördü. Çocuklar için belediyemiz tarafından mısır ikramı yapıldı, Etkinlikten memnuniyetini dile getiren aileler Belediye Başkanı Mehmet Saygılı ve ekibine teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Sinema, bir eğlence aracı olmanın ötesinde sanat eseri olduğunu söyleyen Başkan Saygılı; “İnsanların vicdanına seslenir, bilgi ve duygu paylaşımına hizmet eder. Kültür ve sanat etkinliklerini düzenlerken unutulan kültürlerimizi yaşatmaya çalışıyoruz. Sinema günlerini planlarken de unutulan açık hava sinemalarını tekrar gündeme getirmek ve sinema filmlerinin açık havada izlendiği günleri yaşayamayanların bu duyguyu tatmalarını istedik. Böylelikle bir yandan sinema izlemenin nostaljik keyfini yaşayacağız bir yandan da ailemizle, dostlarımızla güzel bir ortamda bulunmanın hazzını hissedeceğiz. Herkesi açık hava sinema günleri keyfine davet ediyorum.”diye konuştu.

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!