Kırıkkale Belediyesi Camileri Dezenfekte Ediyor
Gündem 71 Editörü • 12 Ekim 2020 15:11
Kırıkkale Belediyesi Camileri Dezenfekte Ediyor

Kırıkkale Belediyesine bağlı ekipler koronavirüs ile mücadele kapsamında şehir genelindeki tüm ibadethanelerde dezenfeksiyon çalışması yürütüyor.

177 CAMİ VE KURAN KURSU

Koronavirüs salgının Türkiye’de görülmeye başlandığı tarihten bu tarafa düzenli aralıklarla cami ve kuran kurslarında dezenfeksiyon çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler şehir genelindeki 177 adet cami ve kuran kursunda yürüttükleri dezenfeksiyon çalışmaları ile vatandaşların sağlıklı şekilde ibadetlerini yerine getirmeleri sağlanıyor. Ekipler çalışmalarında sağlık bakanlığı onaylı dezenfektanlarla koruyucu kıyafet giyerek, motorlu sırt atomizörü ve el ULV’leri ile dezenfekte çalışmalarını gerçekleştiriyor.

DEZENFEKTE ÇALIŞMALARI SÜRECEK

Koronavirüs salgının Türkiye’de görülmeye başladığı dönemde tüm camileri dezenfekte eden Kırıkkale Belediyesi, camilerin ibadete kapatılıp tekrar açıldığı dönemde de dezenfekte çalışmaları gerçekleştirmişti. Belirli aralıklarla dezenfekte çalışmalarının devam edeceğini belirten yetkililer “İçinden geçtiğimiz zorlu süreçte vatandaşlarımızın toplu olarak bulundukları alanlarda çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Vatandaşlarımızın sağlığı bizim için öncelikli. Şehir genelinde salgına karşı gerekli tüm önlemeleri alıyoruz ve çalışmalarımızı bu yönde devam ediyoruz. Vatandaşlarımızdan da kişisel hijyenin önemli olduğu bu dönemde maske, mesafe ve el temizliğine dikkat etmelerini istiyoruz” ifadesini kullandılar.

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!