Kırıkkale Belediyesi Halk Otobüsleri İçin ‘Akıllı Kart’ Satışları Başladı
Gündem 71 Editörü • 11 Ocak 2023 17:34
Kırıkkale Belediyesi Halk Otobüsleri İçin ‘Akıllı Kart’ Satışları Başladı
Kırıkkale Haber

Kırıkkale Belediyesi şehir içi ulaşımda kullanılacak olan Halk Otobüsleri için “Akıllı Kart” satışlarına başladı.

Şehir içi ulaşımda kullanılacak olan “AKILLI KART”, Kırıkkale Belediyesi hizmet binası “İşlem Merkezi” ve Yeni “Otobüs Hareket Merkezimiz’de” Tam, İndirimli ve Genç kart olarak tanımlanarak satışlarına başlandı.

Şehir içi toplu taşıma otobüslerinden faydalanmak için biniş esnasında akıllı kart kullanılması gerekmekte. 

AKILLI KART GEÇERLİ OLACAK

Kırıkkale Belediyesi yeni “Kırıkkale Belediyesi Şehir İçi Otobüs Hareket Merkezi”ni de tamamladı. Böylelikle de Belediye Otobüsleri seferlerine başlamasına çok kısa süre kaldı. Kırıkkale’de 28 mahalleye yönelik seferlere başlayacak olan Belediye Otobüsleri için elektronik ödeme sistemi geçerli olacak. Bunun için anılan Meclis Kararı gereğince gerekli hazırlıklar Belediyemizce de tamamlandı. Kısa süre içerisinde seferlere başlayacak olan Belediye Otobüslerinde, nakit değil “Akıllı Kart” ile biniş gerçekleşmiş olacak. Bunun için de otobüslerde kullanılacak olan “Akıllı Kart” teminlerinde oluşabilecek yoğunluğu önlemek için seferlere başlamadan satışlara başlandı. Bu kart bir defaya mahsus olarak kişiye özel olarak bu kartlardan alınmak zorunluluğu bulunmakta. 

KARTLAR SATIŞA BAŞLANDI

Tam, İndirimli ve Genç Kart alacak olan vatandaşlarımız (Engelliler, 65 yaş üstü vatandaşlar, Polis, Jandarma, Gaziler, Şehit Yakınları ve Öğrenciler) kartlarını Belediyemiz Hizmet Binasında bulunan İşlem Merkezinden, yeni Otobüs Hareket Merkezimizde oluşturulan satış ve dolum merkezlerinden alabilecekler. Bu kişilerden kart alım sırasında Tam kartlar için 20 TL, indirimli kartlar için ise 15 TL kart ücreti alınacak.  Gazi, Gazi yakını, şehit yakını, engelle, engelli refakatçisi ve 65 yaş üstü vatandaşlarımıza ise kartlar ücretsiz verilecek. 

BİNİŞ ÜCRETLERİ BELİRLENDİ

Belediyemiz Ocak Ayı olağan meclis toplantısında da Belediye Otobüs Tarifelerdi de belirlendi. Buna göre tam tek biniş tarifesi 5.50 TL, Genç Kart (öğrenci) 5.00 TL, sadece Yüksek İhtisas Hastanesi için aktarmada (40 dakika içinde) ikinci biniş 3.00 TL olarak belirlendi. İndirimli kart kullanacak olan Gazi, Gazi Yakını, Şehit Yakını, Engelli, Engelli Refakatçisi, 65 Yaş Üstü, Emniyet, Jandarma, İtfaiye, Zabıta ve Sarı Basın Kartı bulunan vatandaşlarımızda otobüslerden ücretsiz yararlanacak.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!