Kırıkkale Belediyesi Kapı Kapı Dolaşıp 100 Bin Maske Dağıtıyor
Gündem 71 Editörü • 11 Mayıs 2020 17:32
Kırıkkale Belediyesi Kapı Kapı Dolaşıp 100 Bin Maske Dağıtıyor

Kırıkkale Belediyesi ekipleri şehir genelinde 28 mahallede kapı kapı dolaşarak evlere 100 bin adet ücretsiz maske dağıtımına başladı.

12 EKİP 28 MAHALLEYE DAĞILDI

Kırıkkale Belediyesi, koronavirüs ile mücadele kapsamında yürüttüğü faaliyetlerin yanı sıra evlere de maske dağıtımına başladı. 2 gün içerisinde 100 bin adet maske kapı kapı dolaşılarak ücretsiz dağıtımı yapılacak. 150 kişiden oluşan 12 ekip plan dahilinde maskeleri dağıtımına Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanından Kırıkkale şehir genelindeki 28 mahallere doğru hareket etti. Mahalleleri dolaşan ekipler vatandaşların kapılarını çalmak sureti ile maskelerini bırakırken diğer yandan da uyulması gereken konularda da uyarılarda bulunuyor.

MÜCADELEYE DEVAM

Koronavirüs salgının görüldüğü ilk günden itibaren dezenfekte çalışmalarını aralıksız sürdüren Kırıkkale Belediyesi, İçişleri ve Sağlık Bakanlığının yayınladığı genelgeler doğrultusunda da şehir genelinde denetimlerini sürdürüyor. Esnaf ve işyeri denetimlerinin yanı sıra vatandaşlara sosyal mesafenin korunması yönünde uyarılarda bulunan Kırıkkale Belediyesi, Pazar girişleri ile şehrin yoğunluk oluşturduğu noktalarda gerçekleştirdiği maske dağıtımına bu defa evlerde gerçekleştiriyor. Kırıkkale’de ki 28 ayrı mahalleye dağılan ekipler iki gün içerisinde 100 bin maskenin ücretsiz dağıtımını gerçekleştirecek.

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!