Kırıkkale Belediyesi Otobüs Şoförlerinin Eğitimleri Tamamlandı
Gündem 71 Editörü • 13 Ocak 2023 20:26
Kırıkkale Belediyesi Otobüs Şoförlerinin Eğitimleri Tamamlandı
Kırıkkale Haber

Kırıkkale Belediyesinden, Kırıkkalelilerin hizmetine sunulacak olan yeni belediye otobüslerini kullanacak şoförlere yönelik hizmet içi eğitimlerde tamamlandı.

Düzenli aralıklarla devam edecek olan eğitimlerde şoförlerin problemleri çözmeleri ve vatandaşlarla daha iyi diyalog kurma yollarında bilgilendirme yapılıyor.

ÖNCE TEORİK EĞİTİM VERİLDİ

Belediye Otobüslerinin tekrar Kırıkkalelilerle yeniden buluşulacak olması şehirde büyük heyecan uyandırdı. Hazırlanan plan doğrultusunda alt yapı çalışmalarını tamamlayan Kırıkkale Belediyesi diğer taraftan da otobüsleri kullanacak olan şoförlere yönelik eğitimleri tamamladı. Hem direksiyon başında uygulamalı teorik eğitim hem de ‘meslek etiği, öfke kontrolü, zor insanla diyalog, ikna, stres yönetimi‘ gibi konu başlıklarında şoförlerinin problemleri, çözümleri ve vatandaşa daha iyi hizmet vermelerinin yolları konularında eğitim verildi. 

DAVRANIŞSAL YAKLAŞIM, STRES YÖNETİMİ

Kırıkkale Belediyesi müdürlerinin de katıldığı hizmet içi eğitim programları ile otobüs şoförlüğüne ilişkin hemen her konuda gerekli eğitimler verildi. Söz konusu eğitim programlarında, beden dili, iletişim becerileri başta olmak üzere, davranışsal yaklaşım, stres yönetimi, şoför psikolojisi, güvenli sürüş eğitimleri, iş disiplini, öfke kontrolü, iş bilgisi ve yönetimi, iş yeri kuralları ve iş ahlakı, iş etiği gibi birçok konu yer alıyor.

EN İYİ HİZMETİ SUNMAK İÇİN BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ

Belediye otobüs şoförlerine yönelik düzenlenen eğitimlerin en son gün programına katılan Kırıkkale Belediye Başkan Yardımcısı Mutlu Erol Bakır, Otobüs seferlerine başlayacak olan şoförlere başarılar dileyerek “Kurum olarak hizmet içi eğitmelerimize önem veriyoruz, sizlerle de bu eğitimleri tamamladık. Halkımıza en iyi şekilde hizmet etmek için önce kendi ve yolcularımızın can güvenliğini en üst safhada tutmalıyız. Bunun dışında vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sunabilmek için de bu eğitimlerimize devam edeceğiz” dedi.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!