Kırıkkale Belediyesi Su Kesintisi Yaşanacağı İddialarını Yalanladı
Gündem 71 Editörü • 10 Ekim 2021 10:47
Kırıkkale Belediyesi Su Kesintisi Yaşanacağı İddialarını Yalanladı

Kırıkkale Belediyesi, kentte su kesintisi yaşanacağı yönündeki iddiaların asılsız olduğunu bildirdi.

Kırıkkale Belediyesinden yapılan açıklamada, “sular kesilebilir” şeklindeki haberlerin gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

Konu ile ilgili Kırıkkale Belediyesi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Daha öncede defaten “Kırıkkale’de Sular Kesilebilir” şeklinde yalan haber yapan, sokak yıkama çalışmalarını su patlağı gibi lanse eden ancak her hangi bir kesinti yaşanmaması rağmen yada açıklayıcı bilgi verilmesine rağmen haberini düzeltme erdemi göstermeyen, Kırıkkalelilerden özür dilemeyen bazı İnternet Sayfaları 09/Ekim/2021 günü tekrar “Sular Kesilebilir” şeklinde gazetecilik bilincinden, sorumluluğundan uzak bir habere imza atmasını yine üzüntü ile gözlemledik.

Değerli Kırıkkaleli vatandaşlarımız arasında kaygı oluşturan haberde, her hangi bir kaynak göstermeden “su pompalayan terfi sisteminde arıza meydana geldi”, “…getirilebilirse…”, “….ne zaman tamir edileceği bilersiz…”, olmayan su kesintisi için “yine belediye bir açıklama yapmadı” şeklinde ucu açık cümlelerle yapılan gazetecilik ilkelerinden uzak haberin başta sona YALAN ve iddiaların tamamen ASILSIZ olduğunun altını çiziyoruz.

Yeşil Vadi Su Birliğinde bulunan pompalarda her hangi bir arıza bulunmamaktadır.

Depolarımızda değerli Kırıkkaleli hemşehrilerimizin günlük ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde su mevcuttur.

Kullanılan su miktarı kadar Yeşil Vadi Su Birliğindeki pompalardan basılan su ile depolarımız su ile beslenmektedir.

Kırıkkale Belediyesinin, yalan haberlerle kendilerini muhattap kabul ettirmeye çalışan kişilerin sosyal medyada belgesiz şekilde yaptığı her yalan paylaşımına cevap verme gibi bir zorunluluğu yoktur.

Kimler tarafından beslenildiği tarafımızca çokça iyi bilinen Kırıkkale Belediyesinin yükselen başarısının, yalan haberlerle kısıtlamaya çalışan kişilere karşı izin verilmeyecek, aziz Kırıkkaleli hemşerilerimize doğru bildiğimiz yolda hizmet vermeye devam edeceğiz.

Son olarak gazetecilik bilincinden uzak haber yapan, Kırıkkaleli vatandaşlarımız arasında kaygı oluşturan bu konuda yalan ve iftira atanlarla hukuki mücadelemizi devam ettireceğimizi belirtiriz.

Kamuoyuna Saygıyla Duyururuz.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!