Kırıkkale Belediyesi Tarafından Yapılan Yeni Mezar Alanında Satışlar Başladı
Gündem 71 Editörü • 10 Ocak 2023 12:39
Kırıkkale Belediyesi Tarafından Yapılan Yeni Mezar Alanında Satışlar Başladı
Kırıkkale Haber

Kırıkkale Belediyesince çevre yolu üstüne yapılan “Kırıkkale Şehir Mezarlığı”nda parselasyonu tamamlanan bölümde aile mezar yeri satışlarına başlandı.

HAZIR HALE GETİRİLDİ

Kırıkkale merkezde bulunan mezarlıkların dolması, yeni mezar yerine ihtiyaç duyulması üzerine Kırıkkale Belediyesince başlatılan yeni “Kırıkkale Şehir Mezarlığı” yapımı tamamlandı. Kısa süre sonra defin işlemlerine de başlanacak olan “Kırıkkale Şehir Mezarlığı”nda parselasyon işlemelerinin bir kısmı da tamamlanarak satışa sunulmaya hazır hale getirildi.

MÜRACAAT MUHTARLIKLAR MÜDÜRÜLÜĞÜNE

İçerisinde mescit, sosyal alan, oto park, taziye evi gibi donatıların bulunduğu “Kırıkkale Şehir Mezarlığı”nda parselasyonu tamamlanan bölümlerde aile mezar yeri satış işlemleri de başlandı. Kademeli olarak satışlardan yararlanmak isteyen vatandaşlar, Zabıta Müdürlüğünün üst katında bulunan Kırıkkale Belediyesi Muhtarlıklar Müdürlüğüne müracaat etmeleri gerekmekte.

KATEGORİLERİ AYRILDI

Kırıkkale’de mezar yerlerinin dolması, bu yöndeki ihtiyaçların karşılanması, vatandaşların kabir ziyaretlerini daha nezih bir ortamda yapımının sağlanması için Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’nın talimatları ile geçtiğimiz sene başlanan “Yeni Şehir Mezarlığı” belirlenen süre içerisinde tamamlandı. İlerleyen yıllar da her hangi bir sorun yaşanmaması adına her detayın düşünüldüğü mezar alanı içerisinde farklı kategorilere göre planlama yapıldı. İlk etapta 15 bin adet mezar yerinin planlandığı projede aile mezarı, sıralı mezar, gazi mezar alanı, kimsesiz mezarı, çocuk mezarı ve kimsesiz mezarı olarak alanlar oluşturulacak.

AYDINLATMALARI TAMAMLANDI

Proje kapsamında güvenliğin sağlanması için alan içerisindeki farklı noktalara da güvenlik kameralarının yerleştirilmesi planlanırken, vatandaşların günün her saatinde ziyaret edebilmeleri için aydınlatma armatürüne yer verilerek mezarlık alanın aydınlatılması sağlandı. Şehrin mezar alanı ihtiyacını uzun yıllar boyunca karşılayacak olan yeni proje ile ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Mehmet Saygılı mezar yerlerinin dolması, nüfus oranının artması yeni ihtiyaçları ortaya çıkarttığını belirterek “şehrin ihtiyaç duyduğu her alanda olduğu gibi mezar alanı ihtiyacını da giderecek projeyi tamamladı. İnsanlarımız yakınlarını defin işlemleri için genel itibari ile yol güzergahlarını talep ediyorlar, bunun içinde orman vasfını yitirmiş çevre yolu üzerine yaptığımız yeni mezar alanımız bulunduğu ortam ile defin işlemlerini huşu içinde yapıp ziyaretlerini gerçekleştirebilecekler” ifadesini kullandı.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!