Kırıkkale Belediyesi Yaşlıların Yüzünü Güldürdü
Gündem 71 Editörü • 3 Ağustos 2023 10:50
Kırıkkale Belediyesi Yaşlıların Yüzünü Güldürdü

Kırıkkale Belediyesi tarafından düzenlenen gezide yaşlılar Mevlana Türbesini gezdi. 

Kırıkkale Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü şehirde yaşlılar ve kadınlara yönelik geziler düzenlemeye başladı.

İlk olarak günlerinin büyük bir bölümünü Hüseyin Kahya Parkında bulunan Millet Kütüphanesinde geçiren yaşlılar için Konya gezisi gerçekleştirildi.

Büyüklerimize yapılan hizmetlerin gönülden ve sevgiyle yapıldığını söyleyen Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı “Koca çınarlarımızın güzel bir gün geçirmelerini istedik. Belediyemizce rehber eşliğinde gezilerimize devam edeceğiz. Bizim için yaşlılarımıza yapılan her hizmet büyük bir mutluluk kaynağı” dedi. 

Kırıkkale Belediyesinin filosuna kattığı yeni tur otobüs ile gerçekleştirilen Konya gezisine ilgi yüksekti. Rehber eşliğinde düzenlenen günübirlik gezinin memnuniyetini yaşayan asırlık çınarların yüzlerindeki gülümseme ise görülmeye değerdi.  Kırıkkaleli yaşlılar gezi kapsamında, Alaaddin Tepesi – Alaaddin Camii, İplikçi Camii ve Şadırvanı, Şeyh Şems Tebrizi Camii ve Türbesi,  Aziziye Camii, Mevlana Türbe ve Müzesi, Kurtuluş Savaşı Müzesi, Milli Mücadele Şehitliği ve Konya çarşısını gezdiler. Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren yaşlılar, organizasyonu düzenleyen Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’ya teşekkür etti.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!