Kırıkkale Belediyesi Yeniden Açılan İş yerlerinin Dezenfeksiyonunu Üstlendi
Gündem 71 Editörü • 3 Mart 2021 12:05
Kırıkkale Belediyesi Yeniden Açılan İş yerlerinin Dezenfeksiyonunu Üstlendi

Yeni kurallarla yeniden açılan kafeler, kıraathaneler, restoranlarda Kırıkkale Belediyesi tarafından dezenfeksiyon çalışması gerçekleştiriyor.

2 BİN LİTRE DEZENFEKTE DAĞITILDI

“Kontrollü normalleşme” kararı ile birlikte yeniden kapılarını açan restoranlar, lokanta ve kafeler hazırlıklarını tamamlayarak müşterilerini almaya başladılar. Kırıkkale Belediyesi de uzun bir süredir kapalı olan kafeler, kıraathaneler ve paket servisi yapan lokantalarda dezenfekte işlemine başladı. Vatandaşların huzur ve sağlıklı bir şekilde bu noktalarda vakit geçirebilmeleri için iş yerlerini dezenfekte eden Belediyemiz ayrıca şehir genelinde yeniden açılan iş yerlerine 2 bin litre dezenfekte dağıtarak bu iş yerlerin hijyen kurallarına uymaları konusunda yardımcı oldu. 

YENİDEN AÇILAN İŞ YERLERİ DEZENFEKTE EDİLDİ

Kırıkkale Belediyesi salgın süresince cadde ve sokaklarla birlikte kamu kurum ve kuruluşlarında gerçekleştirdiği dezenfeksiyon çalışmalarını yeniden normalleşme ile birlikte kapılarını açan restoran, kafe ve lokantalarda devam etti. Yeniden kapılarını açılan kafe, kıraathane ve lokantaları ekipler ile birlikte ziyaret eden Kırıkkale Belediye Başkan Yardımcısı Mutlu Erol Bakır esnafa hayırlı ve bereketli kazançlar dileyerek “Ekonomimizin önemli aktörleri arasında olan esnafımızın kontrollü normalleşme kapsamında yeniden faaliyete başlamaları nedeniyle kendilerini ziyaret ederek hayırlı işler temennisinde bulunduk.” İfadesini kulandı. 

DEZENFEKTİSYONLARINI ÜSTLENDİK

Belediye Başkan Yardımcısı  Mutlu Erol Bakır “Süreç içerisinde her zaman elimizden gelen desteği ve katkıyı esnafımıza sunmaya gayret ediyoruz. Kontrollü normalleşme döneminde kapılarını açan lokanta, restoran, kafeler ve kıraathanelerinde dezenfeksiyonunu üstlenerek, esnafımıza ekonomik anlamda da destek oluyoruz, ayrıca yeniden açılan iş yerine de  dezenfekte dağıtarak iş yerlerinin dezenfekte edilerek virüsün buralarda barınmamasını sağlamaya çalışmış olacağız” ifadesini kullandı. 

MASKE VE MESAFE HATIRLATMASI 

Esnaf ziyaretleri sırasında sosyal mesafe kurallarını hatırlatmayı da ihmal etmeyen Belediye Başkan Yardımcısı Mutlu Erol Bakır maske kullanımı, sosyal mesafe ve hijyen konusunda hem çalışanların hem de müşterilerin dikkatli davranmaları gerektiğini dile getirdi. Belediye Başkan Yardımcımız Sayın  Mutlu Erol Bakır, kontrollü normalleşme döneminde şehrimizin turuncu renk kategorisinde olduğunu belirterek, kurallara uyulması durumunda kısa sürede şehrimizi mavi kategoriye çevireceğimize inandığını belirterek virüsün yayılmaması konusunda vatandaşlarımıza önemli rol düştüğünün altını çizdi. 

TEŞEKKÜRLER 

Kafe, kıraathane, restoran işletmecileri Belediye Başkanımız Sayın Mehmet  Saygılı başta olmak üzere belediye ekiplerine her zaman destek oldukları için teşekkür etti.

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!