Kırıkkale Belediyesi Zabıta Ekiplerinden Kantin Denetimi
Gündem 71 Editörü • 28 Eylül 2021 14:27
Kırıkkale Belediyesi Zabıta Ekiplerinden Kantin Denetimi

2021 – 2022 Eğitim Öğretim Yılının başlamasıyla birlikte Kırıkkale Belediyesi Zabıta Ekipleri, okullarda kantinlerinde denetimlerini sıklaştırdı. 

SON KULLANMA TARİHİ

Kırıkkale Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından, şehir genelinde okulların ve dershanelerin bünyesinde faaliyet gösteren kantin, kafeterya ve büfe gibi gıda satışı yapılan yerlerde denetimlerini sıklaştırdı. Denetimlerde gıda maddelerinin son kullanma tarihinin kontrolünün yanı sıra hijyen kurallarına uyulup uyulmadığı, çalışma ortamı, ürün fiyat etiketleri gibi hususları kontrol ediyor. Denetimlerde evrak eksikliği ve hijyen kurallarına uymayan kantin işletmeleri hakkında cezai işlem uygulandı. 

 HİYEN KURALLARI

Zabıta ekipleri, kantin işletmecilerine satışa sundukları gıda ürünlerinin öğrencilerin sağlığı açısından son derece önemli olduğunu belirterek özellikle son kullanma tarihi yaklaşmış ve geçmiş ürünlerin satışının yapılamaması, hazır gıda ürünlerinin üretilmesinde de hijyen kurallarına uyulması hususunda ki uyarılarını gerçekleştirdi. Zabıta ekipleri eğitim öğretim yılının başlaması ile kantinlerde başlatılan denetimlerin sıklaştırılarak deva edeceğini belirtti. Öğrenci velileri de yapılan denetimlerden dolayı zabıta ekiplerine teşekkür ederek, denetimlerin devamının önemli olduğunu özellikle içinde bulunulan pandemi döneminde kantin işletmecilerinin hijyen ve kantin önlerinde mesafe kurallarına çocukların  uyması yönünde uyarıda bulunmalarını istediler.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!