Kırıkkale Belediyesi’nden Barış Pınarı Harekatı’na Türk Bayraklı Destek
Gündem 71 Editörü • 11 Ekim 2019 15:36
Kırıkkale Belediyesi’nden Barış Pınarı Harekatı’na Türk Bayraklı Destek

Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’nın Sosyal Medya üzerinden başlatmış olduğu kampanya kapsamında Belediyem Zabıta Müdürlüğü esnaflara bayrak dağıttı.

Türkiye’nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı’na destek vermek için Kırıkkale Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, esnaf ve vatandaşlara Türk bayrağı dağıttı.

İl merkezinde esnaflara gün boyunca Türk bayrağı dağıtımının devam edeceğini belirten Başkan Yardımcısı Mutlu Erol Bakır, “Ordumuzun, askerlerimizin, Mehmetçiğimizin operasyonunu desteklemek onlara buradan dualarımızı göndermek ve esnaflarımıza Türk bayrağı dağıtarak onlara iş yeri camlarını bayraklarıyla süslemelerini ve dua etmelerin istiyoruz. Ordumuzun askerlerimizin yanındayız bu amaçla Belediye Başkanımız Mehmet Saygılı’nın talimatı doğrultusunda şehrimizde bugün gün boyu cami çıkışlarında, esnaflarımıza ve vatandaşlarımızın tamamına Türk bayrağı dağıtarak milli beraberlik ruhunu sürekli zihinde tutuyoruz” dedi.

Devletin her zaman yanında olduklarını ifade eden terzi Yunus Güzelyurt, “Vatandaş olarak Türk milletinin arkasındayız. Ne olursa olsun Türk’ün birliği bölünemez. Bizim bayrağımızın rengi şehitlerimizin kanından gelir. Her zaman için devletimizin arkasındayız vatandaşlar olarak. Bugün de bayrak dağıttılar. Bayraklar için çok teşekkür ederiz. Bizim canımız ve kanımız bu bayrağa fedadır” diye konuştu. esnafların ardından Belediyemiz Zabıta Müdürlüğü tarafından Cuma namazı çıkışında çarşı ve nur caminde bayrak dağıtımı devam etti.

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!