Kırıkkale Belediyesi’nden Coşkulu 23 Nisan Etkinliği
Gündem 71 Editörü • 23 Nisan 2024 19:11
Kırıkkale Belediyesi’nden Coşkulu 23 Nisan Etkinliği

Kırıkkale Belediyesi bu yıl çocuklara çifte bayram yaşattı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle düzenlenen “Çocuk Şenliği” ne binlerce çocuk ailesiyle birlikte katıldı.

Bando Eşliğinde Çocuk Korteji

Kırıkkale Belediye Başkanı Ahmet Önal’ın talimatıyla bu yıl Kırıkkale Belediyesi düzenlediği “Çocuk Şenliği” ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında çocuklara ikinci bir bayram yaşattı. Çocuk şenliği Kırıkkale Belediye Başkanı Ahmet Önal ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla bando takımı eşliğinde kortej yürüyüşüyle başladı. Belediye önünden başlayan yürüyüş, büyük şehir parkında son buldu.

Daha Coşkulu Kutlayacağız

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından katılımcılara seslenen Belediye Başkanı Ahmet Önal, milli bayramların daha coşkulu ve daha heyecanlı olduğunu söyledi.

Milli bayramları tarihe yakışır şekilde hep birlikte beraber kucaklayacaklarını ifade eden Önal, “Çünkü hepimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e çok şey borçluyuz. İyi ki sizinler beraberiz. Bundan sonra da milli bayramlarımızı daha coşkulu yaşamaya devam edeceğiz. Bugün ilk milli bayramımızda büyük bir coşkuyla heyecanla beraberiz. Şimdiden sözünü veriyorum. Daha coşkulu daha heyecanlı etkinliğin bol olduğu tarihimize ve kültürümüze yakışan milli bayramlarımızı hep birlikte kutlamaya devam edeceğiz” dedi.

Bir Birinden Farklı Etkinlikler

Konuşmanın ardından bando takımı tarafından çeşitli marşlar seslendirildi. Geniş katılımın sağlandığı kutlama etkinliği, çocuklara özel hazırlanan oyunlarla devam etti. Bazı çocuklar oyun gruplarında vakit geçirirken, bazıları da animasyonlar ve çeşitli yarışmalarla heyecan dolu dakikalar geçirdi. Programda çocuklara yönelik, Animasyon Gösterileri, çocuk dansları, özel yarışmalar, kukla gösteriler, oyunlar ile devam etti. Çocuklara Kırıkkale Belediyesi tarafından ikramlarda bulunuldu.

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!