Kırıkkale Belediyesinden Dolmuş ve Kahveci Esnafına Gıda Yardımı
Gündem 71 Editörü • 8 Aralık 2020 13:21
Kırıkkale Belediyesinden Dolmuş ve Kahveci Esnafına Gıda Yardımı
Kırıkkale Haber

Pandemi sürecinde alınan önlemler ve sokağa çıkma kısıtlamalarının ardından olumsuz etkilenen kahveci ve dolmuşçu esnafına Kırıkkale Belediyesinden destek geldi.

Önceki dönemde dolmuşçu esnafına mazot desteği veren Kırıkkale Belediyesi Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’nın talimatı ile dolmuşçu ve kahveci esnafına gıda yardımında bulundu.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında işyerlerini açamayan kahveci esnafı ve sokağa çıkma kısıtlamaları nedeniyle iş düşüşü yaşayan dolmuşçu esnaflarına Kırıkkale Belediyesinden destek geldi. Geçtiğimiz aylarda esnaflara Gıda kolisi ve mazot desteği sağlayan Kırıkkale Belediyesi sokağa çıkma kısıtlamalarının yeniden başlaması ile birlikte yeniden esnaflara destek oluyor. Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’nın talimatı ile belediye ekipleri dolmuş ve kahveci esnafına gıda yardımında bulundu. Gıda kolileri esnafların evlerine ulaştırdı. 

Virüsün yayılmasının önlenmesi amacı ile iş yerleri kapanan ve zamanlarının büyük bir bölümünü evlerinde geçirmek zorunda kalan esnaf grubunun zor günlerinde yanında olan Belediye Başkanı  Mehmet Saygılı’nın desteklerine teşekkür eden esnaflar, “Alınan kararın ardından işyerlerimizi kapattık. Çalışamadığımız için gelir kaybına uğradık, bu zor günlerimizde bizlere desteğini esirgemeyen Belediye Başkanı Mehmet Saygı’ya yaptıkları yardımlardan dolayı teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!