Kırıkkale Belediyesi’nden Ev Ekonomisine Katkı Sağlayacak Proje
Gündem 71 Editörü • 15 Şubat 2021 20:11
Kırıkkale Belediyesi’nden Ev Ekonomisine Katkı Sağlayacak Proje

Kırıkkale Belediyesi tarafından başlanan KOP tarafından da desteklenen Kaletepe, Selimözer, Aşağı Mahmutlar ve Sanayi Mahallesi Mahalle konaklarının açılışları gerçekleştirildi.

Pandemi nedeni ile temsili olarak Kaletepe Mahalle Konağının açılışını Kırıkkale Valisi Yunus Sezer ve Belediye Başkanı Mehmet Saygılı birlikte gerçekleştirdi.

Mahalle sakinlerinin, kursiyerleri, İl Halk Eğitim Müdürü ve İş Kur Müdürünün katıldığı açılan mahalle konaklarında, mahalle kültürleri yaşatılacak. Başta ev hanımları olmak üzere, engelli vatandaşlar, çocuklar, gençlerin faydalanacağı mahalle konaklarında sanatsal, mesleki kurslar ve diğer etkinlikler yapılabilecek.

Önceki dönem kursiyerlerinin yapmış olduğu serginin de bulunduğu Kaletepe Mahalle konağının açılışında konuşan Belediye Başkanı Mehmet Saygılı “Maske, Mesefa, Hijyen kuralarına uyarak kurslarımız başladı. 5 Mahalle konağımız şuan faaliyete, bu konaklarımızda bayanlarımız İşkur, Halk Eğitim, KOP desteği ile mahalle konaklarımız açtık 11 Mahalle konağıda Gençlik Spor Bakanlığı ve KOP destekleri ile açılacak. Hanımlarımız burada ürünler yine bizim Kırıkkale evlerinde sarışa sunacak, öğlenden sonra ise Gençlerimiz bu konaklarımızda Satranç, Kur’an-ı kerim dersleri görecek” diye konuştu.

Açılışta konuşma yapan Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, “Belediyemiz çok güzel bir projeye imza attı. Ev hanımlarımız ve gençlerimiz için güzel bir proje. Belediye Başkanımız Mehmet Saygılı ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Kursiyerler, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, İŞ-Kur, Halk Eğitim KOP ve Vali Yunus Sezer’e teşekkür ettiler.

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!