Kırıkkale Belediyesinden Kandil Simidi İkramı
Gündem 71 Editörü • 18 Şubat 2021 16:03
Kırıkkale Belediyesinden Kandil Simidi İkramı

Kırıkkale Belediyesi tarafından vatandaşlara kandil simidi dağıtıldı. 

Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’nın talimatı ile Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Regaib Kandili dolayısıyla belediye hizmet binası önünde vatandaşlara kandil simidi ikram edildi.

Başkan Saygılı üç ayların başlangıcı olan Regaip Kandili dolayısıyla bir açıklama yaparak, Kırıkkale halkının ve tüm İslam âleminin mübarek kandilini kutladı.

Üç ayların başlangıcı olan bu günlerde insanların birbirine karşı daima yapıcı, hoşgörülü, sevgi ve saygı çerçevesi içinde davranması gerektiğini ifade eden Belediye Başkanı Mehmet Saygılı açıklamasında şunları söyledi. “Üç aylar olarak bilinen Recep, Şaban, Ramazan ayları manevi bakımdan diğer aylardan daha üstün ve bereketlidir. Kandil gecesi Allah’ın rahmet ve bağışlamasının bol olduğu, duaların kabul edildiği bir gecedir. Millet olarak bu mübarek geceyi idrak edecek olmanın heyecanını yaşıyoruz. Kandilin dünyada ki tüm insanlığa huzur ve barış getirmesini temenni ediyor, bu duygu ve düşüncelerle Kırıkkaleli hemşerilerimin ve tüm İslam âleminin mübarek Regaip Kandilini kutluyorum.” diye konuştu.

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!