Kırıkkale Belediyesi’nden Koronavirüs Denetimi
Gündem 71 Editörü • 10 Eylül 2020 20:01
Kırıkkale Belediyesi’nden Koronavirüs Denetimi

Kırıkkale Belediyesi Zabıta Ekipleri artan koronavirüs vakalarına karşı önlemlerini sıklaştırarak vatandaşların yoğunluk oluşturduğu çay ocakları, alış veriş merkezleri ve çarşı içerisinde denetimlerini sıklaştırdı.

Kırıkkale Belediyesi Zabıta ekipleri vatandaşlarımızın yoğunluk oluşturduğu çay ocaklarında özellikle hijyen, sosyal mesafe ve maske önlemleri başta olmak üzere denetimlerini gerçekleştirirken vatandaş ve esnafı da konu hakkında bilgilendirmeye devam ediyor. Koronavirüs salgını ile mücadele tedbirleri kapsamında toplum sağlığını koruyucu çalışmalara ve denetimlere devam ettiklerini bildiren Kırıkkale Belediyesince denetimlerin artarak devam edeceği vurgulandı.

BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ

Kırıkkale Belediyesinden yapılan açıklamada “Denetimlerimizi sıklaştırarak yapıyoruz. Gündüz denetimlerini akşam saatlerinde de sürdürüyoruz. Denetimler sırasında virüsten korunmanın yollarının maske, mesafe ve el hijeninden geçtiğini belirterek uyarılarda bulunuyoruz. Esnafımızın genel itibari ile İçişleri Bakanlığının yayınladığı genelgelere uyduklarını gözlemliyoruz. Zabıta Müdürlüğümüz olarakta konuya dikkat çekmek için yer yapışkanları dağıtarak katkıda bulunuyoruz. Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Saygılı sürecin başından beri söylediği gibi maske hususuna dikkat ederek salgına karşı birlikte yapacağımız mücadele ile başaracağız” denildi.

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!