Kırıkkale Belediyesi’nin Oyun Çadırı Çocukların Yüzünü Güldürdü
Gündem 71 Editörü • 5 Mart 2024 20:44
Kırıkkale Belediyesi’nin Oyun Çadırı Çocukların Yüzünü Güldürdü

Kırıkkale Belediyesi oyun çadırı kurulduğu andan itibaren çocukların gözdesi oldu.

Sabah çadırın açılmasını dört gözle bekleyen çocuklar, gün boyu kendileri için hazırlanan etkinlik ve oyunlara katılıyor.

DİLEDİKLERİ GİBİ OYNUYORLAR

Kırıkkale Belediyesi, her ramazan öncesi kurduğu çocuklara yönelik oyun çadırını bu sene de Ramazan ayı öncesi Büyük Şehir Parkı Etkinlik çayırına kurdu. Oyun çadırının içindeki oyuncaklarla diledikleri gibi oynayan çocuklar gönüllerince bir gün geçiriyorlar. Saat 19:00’a kadar açık olan oyun çadırı için Ramazan ayında çocuklara müjde verilerek kapanış saatinin ileri alınması bekleniyor.

YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı tarafından açılışını gerçekleştirdiği Eğlence Çadırı, ilk günden Kırıkkalelilerin yoğun ilgisini gördü. Guruplar halinde çadıra alınan çocuklar dakikalar öncesinde çadır girişindeki yerini alıyorlar. Kendilerini güzel bir ortam ile buluşturan Başkan Mehmet Saygılı’ya teşekkürlerini ileterek gönüllerince bir gün geçirdiklerini, tüm oyun gruplarında oynadıklarını ifade ediyorlar.

RAMAZAN AYI BOYUNCA

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’da Kırıkkaleli çocukları ve aileleri açılışta selamlayarak çocukların neşesine ortak oldu. Çocukların eğleneceği, hoş vakit geçirebileceği ve spor yapabileceği bir ortam oluşturduklarını belirten başkan Saygılı, “Ramazan ayı boyunca da faaliyet devam edecek. Çocukları ailelerle birlikte alıyoruz. Evlatlarımızın başına bir şey gelmesin diye. Çocuklar burada eğleniyor, her taraf dolu” diye konuştu.

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!