Kırıkkale Belediyesi’nin Son Yıl Aldığı Araçların Bugünkü Değeri 384 Milyon 881 Bin Lira
Gündem 71 Editörü • 27 Kasım 2023 15:02
Kırıkkale Belediyesi’nin Son Yıl Aldığı Araçların Bugünkü Değeri 384 Milyon 881 Bin Lira

Kırıkkale’ye kesintisiz hizmet için belediye araç filosuna önem veren Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’nın, belediye filosuna kattığı araçların bu günkü değerinin 384 milyon 881 bin lirayı bulduğu belirlendi.

Kırıkkale Belediyesi araç filosuna yaptığı yeni yatırımlar ile birlikte modern ve çevre dostu araçlarla donatılmış bir filoya sahip olundu.

Geçtiğimiz 4 yıllık süre içerisinde belediyenin oluşturduğu kaynak bütçesiyle araç filosuna 120 araç kazandırıldı.

Filoya katılan araçların bugünkü değerlerinin 384 Milyon 881 TL’nin üzerinde olduğu çeşitli araçlar ile Kırıkkale’nin ihtiyaçlarına çözüm bulunuyor.

Belediyenin hizmetlerinin daha hızlı, etkin ve kaliteli bir şekilde sunulması, vatandaşların daha iyi hizmet alması hedeflenerek güçlendirilen araç filosu içerisinde; çöp kamyonları, itfaiye araçları, iş makinaları, temizlik araçları, belediye otobüsleri, tur otobüsü, cenaze aracı, kepçe gibi birçok hizmette kullanılabilen araçlar yer alıyor.

FİLOYA DAHİL EDİLEN ARAÇLAR

17 Belediye Otobüs

1 Turizm Otobüsü

9 Kazıyıcı Yükleyici

1 Kırma Kepçe, 1 Grayder

1 Wekeed (Asfat Kazıyıcı)

1 Silindir, 1 Bob Cat

5 Damperli Kamyon

5 Cenaze Aracı

1 Vinç

1 Kurtarıcı

1 Vidanjör

16 Çöp Kamyonu

1 Aranzöz

2 Süpürge Aracı

56 Hizmet Aracı ve Türkiye’nin ilk yerli elektrikli otomobili TOGG bulunuyor.

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, vatandaşların daha kaliteli hizmet alabilmesi ve belediye faaliyetlerinin daha verimli bir şekilde yürütülebilmesi için araç filosunu güçlendirmeye büyük önem verdiklerini belirterek: “Belediyemize kazandırdığımız yeni araçlarla araç filomuzu daha da güçlü hale getirdik. Daha fazla noktada güçlenen ve genişleyen araç filomuz ile kesintisiz bir hizmet sunuyoruz. Şehrimize hizmet noktasında belediyemizin kaynakları ve Ankara’da gerçekleştirdiğimiz temaslar ile yatırımlarımızı sürdürmeye devam ediyoruz. Vatandaşlarımıza ve şehrimize en kaliteli hizmeti en hızlı şekilde sunmak adına tüm ekiplerimizle canla başla mesai kavramı gözetmeksizin çalışıyoruz. Filomuza kattığımız yeni araçlarımızın şehrimize ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!