Kırıkkale ‘BOZDAK’ Ekibi 100 Km Yürüdü
Gündem 71 Editörü • 5 Mayıs 2024 20:53
Kırıkkale ‘BOZDAK’ Ekibi 100 Km Yürüdü

Kırıkkale Bozkır Dağcılık Doğa Sporları Spor Kulübü 13 dağcı ile 1-4 Mayıs’ta Konya’da düzenlenen Zengibar Yürüşü faaliyetine katılım sağladı.

Konya’nın Bozkır ilçesinde başlayıp yine Konya’nın Taşkent ilçesine bağlı Bolay yaylasında biten yürüyüşe Türkiye’nin dört bir tanından 250 dağcı ve doğa sever katıldı. Konya Büyükşehir Belediyesi’nin organize ettiği faaliyette dağcılar geceleri kampta çadırlarda kalarak  4 günde tam 100 km yürüdüler.

İlkçağ Anadolu medeniyetlerinden ve Roma döneminden kalma tarihi Zingabar ticaret yolu üzerinde yapılan yürüyüş rotasında, sarnışlar, antik kentler, kemerli taş köprüler, kanyolar, şelaleler gibi bir çok tarihi ve doğal güzellikleri ziyaret ederek yürüyen dağcılar tarihe yolculuğun ve doğal güzelliklerin zevkini yaşadılar.

BOZDAK’ın faaliyete katılan tek kadın üyesi olan Zeynep Susam “Dağcılık hayatımın en zorlu dört gününü yaşadım. Parkur gerçekten çok zorlayıcıydı. Ancak bir o kadar da keyifliydi. Katıldığım için çok mutluyum dedi. Bozkır Dağcılık Doğa Sporları Spor Kulübü kurucularından Ali Çağlıyan ise ” Yürüyüş rotası güzel olduğu kadar zorluydu. Buna rağmen ekibimiz 4 günlük faaliyeti başarı ile bitirdi. Faaliyete katılan tüm sporcularımızı tebrik ediyoruz” açıklamasında bulundu.

kirikkale-bozdak-7 Kırıkkale 'BOZDAK' Ekibi 100 Km Yürüdü
kirikkale-bozdak-6 Kırıkkale 'BOZDAK' Ekibi 100 Km Yürüdü
kirikkale-bozdak-5 Kırıkkale 'BOZDAK' Ekibi 100 Km Yürüdü
kirikkale-bozdak-4 Kırıkkale 'BOZDAK' Ekibi 100 Km Yürüdü
kirikkale-bozdak-3 Kırıkkale 'BOZDAK' Ekibi 100 Km Yürüdü
kirikkale-bozdak-2 Kırıkkale 'BOZDAK' Ekibi 100 Km Yürüdü
kirikkale-bozdak-9 Kırıkkale 'BOZDAK' Ekibi 100 Km Yürüdü
kirikkale-bozdak-8 Kırıkkale 'BOZDAK' Ekibi 100 Km Yürüdü

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!