Kırıkkale Büyükşehir Parkında Halk Sağlığı Haftası Kapsamında Stant Açıldı
Gündem 71 Editörü • 8 Eylül 2022 16:43
Kırıkkale Büyükşehir Parkında Halk Sağlığı Haftası Kapsamında Stant Açıldı

Kırıkkale Büyük Şehir Parkı’nda 3-9 Eylül 2022 Halk Sağlığı Haftası nedeniyle, stant açıldı.

Konu ile ilgili Kırıkkale İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada;

3-9 Eylül 2022 Halk Sağlığı Haftası nedeniyle, kronik hastalıklarla ilgili olarak tarama ve izlemlerinin önemi konusunda vatandaşların farkındalığını artırmak ve bilgilendirmek amacıyla Büyükşehir Parkında stant açıldı.

Müdürlüğümüz Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Birimi personeli tarafından Büyükşehir Parkında açılan standı ziyaret eden İl Sağlık Müdürümüz Dr. Murat Ağırtaş, yapılan çalışmalar hakkında personelden bilgiler aldı.

Standımızı ziyaret eden vatandaşlara broşürler dağıtılarak; kan basıncı, kilo ve kan şekerinin kontrol altına alınması için sağlıklı beslenme, fiziksel aktivite, tütün ve tütün mamullerinden uzak durma, alkol bırakma gibi yaşam tarzı değişiklikleri konusunda bilgiler verildi. Ayrıca hipertansiyon, diyabet veya obezite hastalarının kan basıncı, kilo ve kan şekerinin kontrol altında olması için bağlı oldukları aile hekimlerine tarama ve izlemlerini yaptırmaları için yönlendirilmeler yapıldı.

Siz kıymetli vatandaşlarımızı daha detaylı bilgi edinmek için Fabrikalar Mahallesi 25. Sokak No:3 (Eski Tıp Fakültesi Hastanesi Binası) adresinde hizmet veren Sağlıklı Hayat Merkezimizi ziyaret etmeye ve polikliniklerimizden ücretsiz yararlanmaya davet ediyoruz.

kirikkale-halk-sagligi-haftasi-stant-kuruldu-3 Kırıkkale Büyükşehir Parkında Halk Sağlığı Haftası Kapsamında Stant Açıldı
kirikkale-halk-sagligi-haftasi-stant-kuruldu-2 Kırıkkale Büyükşehir Parkında Halk Sağlığı Haftası Kapsamında Stant Açıldı

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!