Kırıkkale Dinek Dağı’nda Filistin Bayrağı Dalgalandırdılar
Gündem 71 Editörü • 23 Ekim 2023 17:09
Kırıkkale Dinek Dağı’nda Filistin Bayrağı Dalgalandırdılar

Bozkır Dağcılık Doğa Sporları Kulübü kurulmasından kısa bir süre sonra Dinek Dağı Cumhuriyet Yürüyüşü faaliyetine geniş bir katılım sağladı.

Kulüp üyeleri Dinek Dağı zirvesinde Filistin bayrağını dalgalandırarak Gazze’de yaşanan insanlık dramına tepki gösterdiler.

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Dinek Dağı Cumhuriyet Yürüyüşü bu yıl Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü organizesinde gerçekleştirildi.

Çok sayıda öğrencinin ve doğa severin katıldığı faaliyet geçtiğimiz günlerde kurulan Bozkır Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü açısından da ilk etkinlik oldu. Kulübe özgü formalarını giyerek yürüyüşe katılan kulüp üyeleri Dinek Dağı zirvesinde Filistin bayrağını dalgalandırdı.

Kulüp Başkanı Vedat Durudoğan yaptığı açıklamada “Bir hafta önce kurulan kulübümüze büyük bir ilgi olduğunu gördük. Çok kısa bir süre içerisinde üye kayıtlarımızda yoğunluk yaşıyoruz. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz tarafından organize edilen Geleneksel Cumhuriyet Yürüyüşüne çok sayıdaki üyemizle katılım sağladık. Üyelerimiz son günlerde Filistin ve Gazze’de yaşanan insanlık dramına tepki amacıyla Filistin Bayrağını zirvede dalgalandırdık. Filistin halkının yanında olduğumuzu bu şekilde göstermek istedik” dedi.

Durudoğan, kulübün yeni kurulmasına rağmen büyük bir ilgiyle karşılaştığını belirterek önümüzde ki dönemde de yeni çalışmalara imza atacaklarını belirtti.

Anadolu Medya