Kırıkkale Emniyetinde Rütbe Terfi Töreni Düzenlendi
Gündem 71 Editörü • 29 Aralık 2023 01:12
Kırıkkale Emniyetinde Rütbe Terfi Töreni Düzenlendi

Kırıkkale İl Emniyet Müdürlüğü tarafından rütbe terfi alan 10 komiser yardımcısı için “Rütbe Terfi Töreni” düzenlendi.

2023 yılı Emniyet Genel Müdürlüğü Merkez Değerlendirme Kurulu kararıyla Aralık ayı içerisinde bir üst rütbeye terfi eden komiser yardımcısı 10 emniyet mensubuna yeni rütbeleri Polis Evinde düzenlenen törenle takıldı.

İstiklal Marşı ve Saygı Duruşu ile başlayan törende konuşma yapan Vali Mehmet Makas, “Rabbım Terfi alacak emniyet mensuplarımıza yeni rütbeleriyle, aziz milletimize ve Kırıkkale’mize hayırlı hizmetler yapmayı nasip etsin” diyerek sözlerine başladı.

Konuşmasının devamında “Devlet polisiyle, jandarmasıyla, silahlı kuvvetleriyle güçlüdür. Ve bu devlet aziz millete hizmet için vardır.” dedi.

“İnsanı Yaşat Ki Devlet Yaşasın” şiarıyla hareket edip aziz milletimizi baş tacı ederek hizmet yolunda birlikte bu kutlu yolda yürüyeceklerine değinen Vali Makas, yeni rütbeleri takılan personelleri ve ailelerini tebrik ederek, yeni rütbelerinin hem kendilerine hem geleceklerine hem de ailelerine kutlu bir yol,hayırlı bir kader çizdirmesini temenni etti.

Kırıkkale Valisi Mehmet Makas ve İl Emniyet Müdürü Mustafa Emre Başbuğ, komiser yardımcılarına yeni rütbelerini takarak, yeni rütbeleri ile görevlerinde başarılar dilediler.

Törene Vali Mehmet Makas’ın yanı sıra, İl Emniyet Müdürü Mustafa Emre Başbuğ, İl Jandarma Komutanı J.Kd.Alb. Barış Cücen, Kırıkkale Polis Meslek Yüksekokulu Müdürü Mustafa Evren Yoğurtcu ve emniyet teşkilatı mensupları katıldı.

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!