Kırıkkale Etiler Köprülü Kavşağın Tamamlanan Alt Yolu Trafiğe Açıldı
Gündem 71 Editörü • 28 Mayıs 2022 18:10
Kırıkkale Etiler Köprülü Kavşağın Tamamlanan Alt Yolu Trafiğe Açıldı

Kırıkkale’de şehir trafiğini rahatlatacak önemli projelerden biri olan Etiler Köprülü Kavşağın tamamlanan alt yolu Belediye Başkanı Mehmet Saygılı tarafından trafiğe açıldı.

Kırıkkalelilerin ve her dönem siyasilerin hayali olan Etiler Köprülü Kavşağın açılışı’nı gerçekleştiren Saygılı “Kırıkkalemize Kalıcı Eserler Bırakıyoruz” dedi. 

TRAFİK RAHATLAYACAK

Kırıkkale Belediyesince araç trafiğini rahatlatmak amacı ile Etiler Kavaşağında başlanan Köprülü Kavşağın alt yolu trafiğe açıldı. Yapımı sırasında elektrik, içme suyu, atık su, telekom ve doğal gaz hatlarının deplaseleri de yapılarak trafiğe açılan  Etiler Köprülü Kavşakta ilk olarak Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’nın kullandığı Halk Otobüsü geçiş yaptı.

TAM NOT ALDI

Toplamda 600 metre uzunluğunda gidiş geliş olmak üzere 9 metre net açıklığa sahip 2 şerit gidiş 2 şerit geliş olarak yapılan Kavşakta toplamda 6300 metre küp Zemin iyileştirme 1200 metre ilave deranaj hattı dayanıklılığı artırılmış. Zemin için 3 bin 200 ton asfalt atılan kavşa tam not aldı.

HAYALİNİ KURDUKLARI KÖPRÜ

Kırıkkalelilerin uzun yıllardır hayalini kurduğu, her Belediye Başkanında dile getirdiği Köprülü Kavşağın  trafiğe açılmasının ardından daha akıcı ve güvenli hale gelen trafik vatandaşlardan tam puan aldı. Kentin kanayan bir yarasının daha çözüm bulduğunu belirten vatandaşlar, Kırıkkale’nin eski ve yeni halini karşılaştırarak Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’ya teşekkür etti.

KESİNTİSİZ TRAFİK AKIŞI

Geçtiğimiz hafta tanıtımını yaptığı Belediye Otobüsünün direksiyonuna geçerek köprüden ik geçişi gerçeleştiren Belediye Başkanı Mehmet Saygılı “Söz verdiğimiz gibi, Etiler Köprülü kavşak çalışmasını tüm imkanlarımızı zorlayarak tamamladık. Önceliğimiz, hemşehrilerimizin sağlığı ve can güvenliği olmaya devam edecek. Kavşağın üst yolunun da tamamlanmasıyla kesintisiz trafik akışı sağlanacak. Ellhamdülillah verdiğimiz sözleri bir bir yerine getiriyor, şehrimizin yıldızını patlatmaya devam edeceğiz ” ifadelerini kullandı.

KALICI ESERLER BIRAKIYORUZ

Etiler Köprülü Kavşağının açılışında Belediye Başkanı Mehmet Saygılı hemşehrilerinin daha kaliteli, konforlu ve güvenli ulaşım imkanına kavuşması için gece gündüz çalışmaya devam ettiklerini söyledi.  Şehir içerisinde 130 bin tonun üzerinde asfaltı son 6 ay içinde attıklarını belirten Saygılı, bunun yanı sıra bir çok eseri de teker teker hayata geçirdiklerini belirtti.  Kırıkkale’nin çok uzun yıllar ihtiyacını karşılayacak araç filosunu genişlettikleri, yeni halk otobüslerini bünyelerine kattıklarını belirten Saygılı, Mahalle konakları, parklar, bilim merkezi, alt yapı, alternatif su kaynağının şehre getirilmesi  ve Etiler Köprülü Kavşak ile birlikte “ Kırıkkalemize kalıcı kalıcı eserler bırakmak için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Günlük değil kalıcı işler yapma gayretindeyiz. İnşallah bunu hep beraber yapmaya devam edeceğiz. Kırıkkalelilerimiz, hemşehrilerimiz her şeyin en iyisine en güzeline layık” dedi. Belediye Başkanı Sayglı’nın kullanarak köprüden ilk geçişi gerçekleştirdiği halk otobüsü içinde AK Parti Kırıkkale İl Başkanı Mustafa Kaplan ve yönetim kurulu da yer aldı.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!