Kırıkkale, “Geleceğe Nefes” Kampanyası’nda Birinci Sıraya Girdi
Gündem 71 Editörü • 2 Kasım 2019 11:22
Kırıkkale, “Geleceğe Nefes” Kampanyası’nda Birinci Sıraya Girdi

Geleceğe Nefes Kampanyası için en çok talep veren illerden Kırıkkale ilk 5 il arasında birinci sıraya yerleşti.

Geleceğe Nefes Kampanyası ile Türkiye 11 milyon fidana kavuşacak. Tarım ve Orman Bakanlığının başlattığı Geleceğe Nefes kampanyası ile 11 Kasım 2019’da saat 11:11’de 81 ilde 2023 noktada 3 saat içinde tam 11 milyon fidan dikilecek. Dün başlayan kampanyaya en çok talep Kırıkkale’den oldu. Kırıkkale fidan bağışında birinci sıraya yerleşti

GELECEĞE NEFES KAMPANYASI NEDİR?

Geleceğe Nefes Ol Kampanyası ile 11 Kasım 11:11’de 11 milyon ağaç dikimi gerçekleştirilecek. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılan Geleceğe Nefes Ol Kampanyasına tüm sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar da davet edildi. Türkiye’nin 81 ilinde gerçekleştirilecek 11 milyon fidan dikimi için öncelikle yangında yanan araziler olmak üzere ağaç diklebilecek tüm alanlar kapsama dahil olacak. Türkiye 11 Kasım’a hazırlanıyor. 11 milyon ağaç, Türkiye’nin 81 ilinde doğayla buluşacak. Bir günde 11 milyon ağacın fidanı dikilecek.

BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Geleceğe Nefes Kampanyası başvuruları https://www.ogemvak.org.tr/fidan-bagisi adresi üzerinden yapılacak. Kişi ya da Kuruluş istendiği sayıda fidan bağışında bulunabilir. Bağışlanan fidanlar ağaçlandırma sahası içinde yer alıyor. ‘FİDAN SAHİPLEN’ butonuna tıkladığınızda isim soyisim ve e-posta girdikten sonra istediğiniz şehirde adınıza ücretsiz 5 fidan dikimi yapımaktadır. İşlemleri tamamladıktan sonra katılım belgesi sekmesine tıkladığınızda katılım belgenizi alabilirsiniz. Kişi ya da Kuruluş istendiği sayıda fidan bağışında bulunabilir. Bağışlanan fidanlar ağaçlandırma sahası içinde yer alır. 1 Fidan Bağışı 10 TL’dir. E-Sertifika talepleriniz ödeme yapıldıktan sonra ortalama 1 iş günü içinde, basılı Sertifika talepleriniz ise 5 iş günü içinde teslim edilmektedir.

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!