Konu ile ilgili Kırıkkale İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi;
2023-2024 Eğitim Öğretim Yılının başlamasıyla birlikte İlimiz genelindeki 129 okul ve çevresinde alınan Güvenlik Tedbirleri kapsamında:
Okullarımızın tamamında Güvenli Eğitim Koordinasyon Görevlisi bulunmakla birlikte anılan personelimizin görev tanımı, okul idareleri ve çevre esnaflarla ilişkiler, okul çevrelerinde dikkat edilmesi gereken hususlar ile Polis – Halkla ilişkiler konularında yenileme eğitimleri yapılmıştır.
Öte yandan 2023-2024 Egitim Öğretim Yılı başlangıcı olması münasebetiyle hafta boyunca okullarımız ve civarında;
19 Asayiş, 15 Trafik, 2 Çocuk,1 Narkotik,1 TEM, 1 KOM ve 1 Güvenlik Şube Müdürlüğü ekibi olmak üzere toplam 40 ekip ve 80 personel görevlendirilmiş olup denetleme ve bilgilendirme çalışmalarımıza yıl boyunca devam edilecektir.
gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi