Kırıkkale İçin Kar Tahminleri Güncellendi! Uzmanlar Bu Tarihe İşaret Etti
Gündem 71 Editörü • 11 Kasım 2023 23:04
Kırıkkale İçin Kar Tahminleri Güncellendi! Uzmanlar Bu Tarihe İşaret Etti

Kırıkkale merkez ve ilçelerinde ikamet eden 300 bine yakın insan ne zaman kar yağacağını merak ediyor. Uzun dönem tahminlerine göre Kırıkkale için kar yağışı ihtimali olan günler açıklandı.

Türkiye genelinde bu yıl sonbahar mevsimi çok kurak geçti. Beklenen yağmurlar görülmedi. Özellikle çiftçi ekimini yaptığı ürünler için yağmur bekliyor. Meteoroloji tahminlerine göre önümüzdeki günlerde yurt yağışlı havanın etkisine girecek.

kirikkale-kar-yagisi-2 Kırıkkale İçin Kar Tahminleri Güncellendi! Uzmanlar Bu Tarihe İşaret Etti

Kırıkkale dahil birçok şehirde yağmurun etkili olması bekleniyor. Vatandaş kar yağışının ne zaman görüleceğini de merak ediyor. Hava sıcaklıklarının kasım ayına gelmemize rağmen 20 derece seviyelerinde seyretmesi kar yağışı ihtimalini düşürüyor. Meteoroloji uzmanları uzun dönem tahminlerini paylaştı.

kirikkale-kar-yagisi-3 Kırıkkale İçin Kar Tahminleri Güncellendi! Uzmanlar Bu Tarihe İşaret Etti

Söz konusu paylaşımlara göre Kırıkkale’de en yakın tarihte kar yağışının ne zaman görülebileceği açıklandı. Uzman isimlerin işaret ettiği tarihe ise çok uzun süre olması üzdü. Geniş kapsamlı analizlere göre Kırıkkale için kar yağışının görülebileceği en yakın tarih 3 Ocak Çarşamba günü.

kirikkale-kar-yagisi-4 Kırıkkale İçin Kar Tahminleri Güncellendi! Uzmanlar Bu Tarihe İşaret Etti

5 ve 6 ocak tarihlerinde de kar görülme ihtimali var. Yani önümüzdeki 50 gün boyunca Kırıkkale’de kar yağışı beklenmiyor. Basınç durumuna göre tahminlerin değişebileceği ve Kırıkkale’de daha erken tarihte kar görülebileceği ise ihtimaller arasında yer alıyor.

Kırıkkale için kar yağışı ihtimali olan günler:

kirikkale-kar-yagisi-2023-2024 Kırıkkale İçin Kar Tahminleri Güncellendi! Uzmanlar Bu Tarihe İşaret Etti

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!