Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü Kan Bağışı Etkinliği Düzenledi
Gündem 71 Editörü • 6 Kasım 2019 20:55
Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü Kan Bağışı Etkinliği Düzenledi

Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Kızılay Ankara Kan Bağışı Merkezi arasında imzalanan iş birliği protokolünün ardından il genelinde 4 ayrı noktada kan bağışı etkinliği düzenlendi.

Kızılay Ankara Şubesi ve Müdürlüğümüz işbirliği ile Kan Bağışı Kampanyası düzenlendi.

Kan Bağışı Programında konuşan Kızılay Ankara Kan Bağışı Merkezi Müdürü Dr. Uğur Kahraman “Bu gün 4 ayrı yerde kan bağışı kampanyası yürütmekteyiz. 1 ünite kan bağışı ile yaklaşık 3 kişiye hayat gitmektedir. Biz kanı üreten fabrikayız. Başımıza ne iş geleceğini bilmiyoruz. Bunun için yatırımı şimdiden yapmalıyız. Tüm Kırıkkale halkını bu günkü kan bağışına davet ediyorum.” dedi.

Milli Eğitim Müdürlüğü olarak eğitimin yanında sosyal sorumluluk alanında da bazı çalışmalar yürütüldüğünü belirten Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Tüfekçi, kampanyada emeği olan ve destek veren herkese teşekkür etti. Halk oyunu gösterilerinin ardından MEB Maarif Müfettişleri Başkanı Sezai Güler ve Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Tüfekçi, ilk kan bağışını gerçekleştirerek kampanyaya destek oldu.

Kampanya ile 2019 – 2020 Eğitim-Öğretim yılında idareci, öğretmen ve velilerimizin kan bağışında bulunmalarını sağlayarak, binlerce hayat kurtarmayı, öğrencilerin de ileride kan bağışını davranış haline getirmeleri amaçlanıyor.

kirikkale-milli-egitim-okulumda-kanpanya-var-haber-8 Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü Kan Bağışı Etkinliği Düzenledi kirikkale-milli-egitim-okulumda-kanpanya-var-haber-2 Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü Kan Bağışı Etkinliği Düzenledi kirikkale-milli-egitim-okulumda-kanpanya-var-haber-5 Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü Kan Bağışı Etkinliği Düzenledi kirikkale-milli-egitim-okulumda-kanpanya-var-haber-4 Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü Kan Bağışı Etkinliği Düzenledi kirikkale-milli-egitim-okulumda-kanpanya-var-haber-3 Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü Kan Bağışı Etkinliği Düzenledi kirikkale-milli-egitim-okulumda-kanpanya-var-haber-6 Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü Kan Bağışı Etkinliği Düzenledi kirikkale-milli-egitim-okulumda-kanpanya-var-haber-7 Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü Kan Bağışı Etkinliği Düzenledi

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!